1. Diyarbakır Kısa Film Festivali’nden Açık Çağırı

1. Diyarbakır Kısa Film Festivali'nden Açık Çağırı


Bu yıl 16-19 Haziran tarihlerinde ilk kez gerçekleştirilecek olan Diyarbakır Kısa Film Festivaline başvurular başladı.

Bu yıl ilk kez gerçekleştirilecek olan festival danışmanlığını yönetmen-yapımcı Tayfur Aydın, Marmaris Kısa Film Festivali Direktörü Şeref Öztürk ile yapımcı ve aynı zamanda Sabancı Kısa Film Platformu Artistik Direktörü Zeynep Atakan’ın üstleniyor.

Türkiye başta olmak üzere Dünya’daki kısa filmcileri, sektör profesyonelleriyle Diyarbakır’da bir çatı altına toplamayı hedefleyen kısa film festivali, Diyarbakır’da sürekliliği olan bir festivali hayata geçirmeyi amaçlıyor. Atölyeler, söyleşiler, toplu film gösterimleri ve seremonilerin gerçekleştirileceği festivale başvurular Mart ayı itibariyle başladı.

1 Mayıs’a kadar başvuruların alınacağı festivalde; Kurmaca ve Belgesel Kısa Film kategorilerinde toplamda 14 kategoride ödül verilecek ve 30 bin TL destek sağlanacak. Festival kategorileri arasında ”En İyi Film, Yönetmen, Senaryo, Görüntü Yönetmeni, Sanat Yönetmeni, Kurgu, Kadın Oyuncu, Erkek Oyuncu ve Jüri Özel” ödülleri verilirken, Belgesel kategorisinde ise; ”En İyi Film, Yönetmen, Senaryo ve Jüri Özel” ödülleri bulunacak. Diyarbakır İş Kadınları Derneği (DİKAD) tarafından ise, kadın konusunu ele alan kurmaca ve ya belgesel kategorisinden bir filme ödül verilecek.

Son başvuru tarihi: 1 Mayıs 2020

Diyarbakır Kısa Film Festivali başvuruları DiyarbakirShortFilmFestival adresinden yapılabilir.

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.