22. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali başlıyor!

Uçan Süpürge ‘herkes için adil bir dünya’ sloganıyla çıktıkları yolda pek çok kadın örgütü içinde ayakta kalmayı başarmış ve bu yolda pek çok kadına dokunmaya devam ediyor.

Her yıl uluslararası film sektöründen kadın yapımcı, yönetmen, oyuncu ve film emekçisi kadınları bir araya getiren festival, bu yıl 23-30 Mayıs tarihleri arasında Ankara‘da seyircisiyle buluşuyor.

Festival kapsamında, 22. Onur Ödülü, 22. Bilge Olgaç Başarı Ödülü, 22. Genç Cadı Ödülü, 22. Tema Ödülü; Ayla Algan, Sumru Yavrucuk, Meltem Cumbul, Pelin Esmer, Gözde Çığacı ve Kadın Eserleri Kütüphanesi ve Bilgi Merkezi Vakfı arasında dağıtılacak.

23 Mayıs Çarşamba günü açılış töreninde Birsen Tezer sahne alacak.

25 Mayıs perşembe günü saat 14:00’de Büyülü Fener Kızılay Sinema Salanu 2 içinde, Ateş: Bir Mutfak (D)evrimi, The Heat a Kitchen (R)evolution film gösteriminden sonra ”Kadın Para Hayat ve Diğer Şeyler” paneli düzenlenecek. Panelde, Uçan Süpürge moderatörlüğünde, Nur Ger, Jennifer Goudet, Selin Öz ve Prof. Dr. Zeynep Karahan Uslu konuşmacı olarak katılacak.

Kalabalık festival ekibiyle belirlenen filmlerle bu yıl da farklı ülkelerden sektörden kadınları bir araya getirmeyi amaçlıyor.

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.