24. Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri’nde Adaylar Belli Oldu

24. Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri’nde özel ödül sahipleri ve adaylar açıklandı. Ödüller, 19 Ekim günü Haliç Kongre Merkezi’nde yapılacak Ödül Töreni ile sahiplerini bulacak.

24. Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri’nde Özel Ödül Alan İsimler:

Cevat Fehmi Başkut Özel Ödülü: Ahmet Sami Özbudak (Gomidas)
Haldun Dormen Özel Ödülü: Amadeus
Yapı Kredi Özel Ödülü: Zihni Göktay
Muhsin Ertuğrul Özel Ödülü: Engin Uludağ

24. Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri’nde Adaylar Belli Oldu
24. Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri Adayları ve Özel Ödül Alan İsimler

24. Yapı Kredi Afife Tiyatro Ödülleri’nde Adaylar Listesi:

Yılın En Başarılı Oyunu

  • Aşınma – Studio Oyuncuları
  • Gomidas – Yolcu Tiyatro
  • İki Efendinin Uşağı – İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları
  • Nora 2 – Bahçe Galata
  • Vişne Bahçesi – Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları

Yılın En Başarılı Yönetmeni

  • Aslı Öngören – İki Efendinin Uşağı
  • Güray Dinçol – Kalabalık Duası
  • Mehmet Birkiye – Vişne Bahçesi
  • Saim Güveloğlu – Nora 2
  • Şahika Tekand – Aşınma

Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu

  • Ece Dizdar – Evlilikten Sahneler
  • Melek Ceylan – On İkinci Ev
  • Pınar Güntürkün – Herkes Kocama Benziyor
  • Sezen Keser – Dansöz
  • Zerrin Tekindor – Toz

Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Kadın Oyuncusu

  • Aybanu Aykut – Feramuz Pis!
  • Çiçek Dilligil – Gabriel’in Düşü
  • Nihal Geyran Koldaş – Nora 2
  • Özlem Zeynep Dinsel – Baba
  • Pınar Çağlar Gençtürk – Daha İyi Günlerimiz Olmuştu

Yardımcı Rolde Yılın En Başarılı Erkek Oyuncusu

  • Berk Yaygın – Büyük İskender’in Atı
  • Eraslan Sağlam – İki Efendinin Uşağı
  • Fatih Sönmez – Acting
  • Mert Asutay – Taxim
  • Tolga İskit – Daha İyi Günlerimiz Olmuştu

Yılın En Başarılı Sahne Tasarımı

  • Cihan Aşar – Gomidas
  • Efter Tunç – Vişne Bahçesi
  • Eylül Gürcan – İki Efendinin Uşağı
  • Kerem Çetinel – Kum Zambakları
  • Kerem Çetinel – Taxim

Yılın En Başarılı Giysi Tasarımı

  • Ayşegül Alev – Vişne Bahçesi
  • Eylül Gürcan – İki Efendinin Uşağı
  • Nalan Alaylı – Amadeus
  • Sadık Kızılağaç – Kazanova
  • Zeynep Koloğlu – Ebedi Barış

Yılın En Başarılı Sahne Müziği

  • Burçak Çöllü – Cyrano De Bergerac
  • Burhan Şeşen & Gökhan Şeşen – İki Efendinin Uşağı
  • Fırat Akarcalı – Vişne Bahçesi
  • Tolga Çebi – Daha İyi Günlerimiz Olmuştu
  • Zümrüt Şahin – Portakallı Kek

Yılın En Başarılı Işık Tasarımı

Cem Yılmazer – Vişne Bahçesi
Kerem Çetinel – Taxim
Utku Kara – Kalabalık Duası
Yakup Çartık – Toz
Yasin Gültepe – Gomidas

Yılın En Başarılı Hareket Düzeni (Koreografisi)

  • Elif Aydın – Dansöz
  • Hamit Erentürk & Aslı Öngören – İki Efendinin Uşağı
  • Korhan Başaran – Misket
  • Orçun Okurgan – Uçmak
  • Tuğçe Ulugün Tuna – Vişne Bahçesi

Yılın En Başarılı Genç Kuşak Sanatçısı

  • Ahmet İlker Ergin – Pasaport or Passport oder Reisepass
  • Burak Dakak – Aydınlıkevler
  • Fatma Zehra Durgut – Yok Olma Çağı
  • Sena Başdoğan – Daha İyi Günlerimiz Olmuştu
  • Yunus Eski – Anne Yoksa Evde Kimse Yoktur

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar



Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir