39. Grafik Tasarım Sergisine Başvurular Başladı!

39. Grafik Tasarım Sergisine Başvurular Başladı!


39. Grafik Tasarım Sergisi bu yıl ilk kez çevrimiçi gerçekleşiyor. Grafik Tasarım Sergisi’ne erken katılım için son gün 7 Ağustos; son katılım tarihi ise 4 Eylül 2020.

1981 yılından bu yana düzenlenen ve Türkiye’de grafik tasarıma ilişkin ciddi bir bellek oluşturan sergide, Grafik Tasarım Ödüllerinin yanı sıra pek çok özel ödül de sahibini bulacak.

Eylül 2019 itibarıyla üretilmiş işlerden oluşacak sergiye, bu yıl yeni eklenen kategori Yönlendirme Tasarımı dahil 24 kategoride başvuru yapılabilir. Kurukahveci Mehmet Efendi’nin ana sponsorluğunda düzenlenecek olan çevrimiçi serginin kazanaları Kasım ayında yine çevrimiçi bir yayınla duyurulacak.

39. Grafik Tasarım Yarışması’nın seçici kurulunda bu yıl Başar Bellisan, Can Dağlı, Emrah Yücel, Esen Karol, Ozan Akkoyun, Ömer Durmaz ve Zeynep Orbay; Öğrenci Projeleri seçici kurulu Handan Tepe, Selin Estroti ve Turgut Erentürk yer alıyor. GMK Özel Ödülleri seçici kurulu Ayşe Barın Arıbaş ve Cahit Çetinsu’dan oluşuyor.

GMK ödüllerinin yanı sıra Bikem Özsunay Vakfı Yılın Öğrenci Projesi Ödülü, Eczacıbaşı Yılın Genç Grafik Tasarımcısı Ödülü, Emin Barın Logotayp Ödülü, İhap Hulusi Afiş Ödülü, Sait Maden Tipografi Ödülü ve TÜYAP Kitap Kapağı Ödülü, bu yıl yine ilgili kurum ve kuruluşların uzun yıllardır süregelen katkılarıyla verilecek.

GMK üyesi olma koşulu aranmaksızın tüm grafik tasarımcıların Eylül 2019 itibarıyla ürettikleri işleriyle 24 kategoride başvurabileceği sergiye ilişkin ayrıntılı bilgi ve başvuru 39.gmk.org.tr adresinden yapılacak.

Paylaşın!

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.