39. İstanbul Film Festivali Yarışması Sonuçlandıİstanbul Kültür Sanat Vakfı (İKSV) tarafından T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı desteğiyle düzenlenen 39. İstanbul Film Festivali’nin Uluslararası Yarışma ve Ulusal Belgesel Yarışması ödülleri 20 Ekim Salı akşamı Salon İKSV’de yapılan törenle sahiplerini buldu. Uluslararası Yarışma’ya 12, Ulusal Belgesel Yarışması’na 11 film katıldı. Sinemalara geri dönen festivalin programında yer alan filmlerin gösterimleri 12 gün boyunca hem Cinemaximum City’s Nişantaşı ve Kadıköy Sinemalarında hem de filmonline.iksv.org üzerinde çevrimiçi yapıldı.

39. İstanbul Film Festivali Yarışması Sonuçlandı
Serdar Kökçeoğlu, Zeynep Dadak, Yasin Ali Türkeri, Ruken Tekeş
Fotoğraf: Ergun Baydı

Bu yıl 39. İstanbul Film Festivali Uluslararası Yarışma ve Ulusal Belgesel Yarışması’nın ödül töreni, 20 Ekim Salı akşamı Salon İKSV’de gerçekleşti. Törende Uluslararası Yarışma’da en iyi filme verilen Altın Lale ödülünün yanı sıra Jüri Özel Ödülü, Mansiyon, Halk Ödülü ve Uluslararası Sinema Eleştirmenleri Federasyonu (FIPRESCI) Ödülleri; Ulusal Belgesel Yarışması’nda ise En İyi Belgesel ödülü ile Mansiyon takdim edildi. Festivalin Ulusal Yarışma ve Ulusal Kısa Film Yarışması ödülleri temmuz ayında verilmişti.

39. İSTANBUL FİLM FESTİVALİ ÖDÜLLERİ

Uluslararası Yarışma

Altın Lale En İyi Film
Atlantis / Valentyn Vasyanovych (Ukrayna)
Jüri Özel Ödülü
Denizaltısı da Olsun İsteyen Cam Temizleyici / Window Boy Would Also Like to Have A Submarine / Alex Piperno (Uruguay, Arjantin, Brezilya, Hollanda, Filipinler)
Mansiyon
Camila Morrone (Mickey ve Ayı / Mickey and the Bear)
Halk Ödülü
Oğul–Ana / Son–Mother / Mahnaz Mohammadi (İran, Çek Cumhuriyeti)

Ulusal Belgesel Yarışması

En İyi Belgesel
Maddenin Halleri / Deniz Tortum
Mansiyon
Mimaroğlu / Serdar Kökçeoğlu
Mansiyon
Ah Gözel İstanbul / Zeynep Dadak

Uluslararası Yarışma FIPRESCI Ödülü

Uluslararası Yarışma FIPRESCI Ödülü
Atlantis / Valentyn Vasyanovych (Ukrayna)

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.