39. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı Tarihleri Belli Oldu

39. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı Tarihleri Belli Oldu


Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. tarafından Türkiye Yayıncılar Birliği işbirliği ile hazırlanan 39. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı, 31 Ekim-8 Kasım 2020 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi(Büyükçekmece) ‘de düzenlenecek.

Her sene olduğu gibi bu sene de yüzlerce yayınevi ve sivil toplum kuruluşunun katılımı beklenen fuarda, dokuz gün boyunca panel, söyleşi, şiir dinletisi ve çocuk atölyelerinden oluşan kültür etkinliklerinde ve imza günlerinde yazarlar okurlarıyla buluşacak. Yerli ve yabancı yazarları bir araya getiren Uluslararası Salon, fuarın ilk 4 günü 31 Kasım-3 Ekim’de açık olacak.

Bu senenin teması: “Kitabın Büyülü Dünyası”

Fuarın teması ise fantastik edebiyattan bilim kurguya edebiyatın büyülü gerçekçilik akımına odaklanacak şekilde “Kitabın Büyülü Dünyası” olarak belirlendi.

“Onur Yazarı” Belirlendi

TÜYAP Kültür Fuarları Danışma Kurulu kararıyla yazar Nazlı Eray 39. Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı “Onur Yazarı” olarak belirlendi. Yazar Nazlı Eray’ın katılımıyla onlarca söyleşi, panel ve etkinlik düzenlenecek. Aynı zamanda TÜYAP tarafından yazarın yaşamına ve eserlerine odaklanan bir anı kitabı hazırlanmaktadır.

Artist 2020

Uluslararası İstanbul Kitap Fuarı kapsamında gerçekleştirilen ve her yıl pek çok sanatçı ve işlerini, ziyaretçiyi ağırlayan, galeri sahipleriyle sanatçıları aynı çatı altında toplayan Artist, 30. İstanbul Sanat Fuarı ile eş zamanlı olarak 31 Ekim-8 Kasım 2020 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde açık olacak.

Paylaşın!

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.