4. Uluslararası SOLO Çağdaş Dans Festivali, CerModern’de Başlıyor

4. Uluslararası SOLO Çağdaş Dans Festivali, CerModern’de Başlıyor

Çağdaş/kavramsal dans alanında bireysel hareket üzerine farklı bir bakış sunmayı amaçlayan Uluslararası SOLO Çağdaş Dans Festivali bu yıl dördüncü kez 3, 4, 5 Eylül tarihlerinde CerModern Açıkhava Sahnesi’nde gerçekleştirilecek.

CerModern tarafından yürütülen programın danışma ekibi bu alanda öncü çalışmalar yapan Deniz Alp, Özgür Adam ve Galip Emre’den oluşmaktadır.

Sanatın tüm disiplinleriyle doğrudan ilişki kurmayı hedefleyen CerModern, günümüz dans sanatının en özgün yorumlarından olan bireysel dans kategorisinde açtığı perspektifle 3 gün sürecek festival boyunca ulusal ve uluslararası dans sanatçılarının gösterileri, atölye programları, sergi ve film gösterimleriyle izleyiciye zengin bir program sunuyor.

İspanya, İsrail, İsviçre, Almanya, Çek Cumhuriyeti, Kosova, Dominik Cumhuriyeti, İtalya, Ukrayna, Meksika, Yunanistan ve Litvanya’dan katılacak olan solo dans sanatçıları CerModern Açıkhava Sahnesi’nde performanslarını sergiliyor olacak.

Sağlık Bakanlığı’nın COVID-19 önlemleri kapsamında, sosyal mesafe kurallarına uyarak gerçekleşecek festival, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından desteklenmektedir.

Solo Çağdaş Dans Festivali hakkında detaylar için solodans.com adresine tıklayınız.

Biletler, Biletix ve CerModern‘de.


CerModern
Altınsoy Cad. No:3 06101, Sıhhıye/Ankara

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir