42. Uluslararası Pınar Çocuk Resim Yarışması Başladı

42. Uluslararası Pınar Çocuk Resim Yarışması “Benim için Cumhuriyet” Temasıyla Başladı

42. Uluslararası Pınar Çocuk Resim Yarışması
Uluslararası Pınar Çocuk Resim Yarışması

Türkiye Cumhuriyeti’nin 100’üncü yılında gıda sektörünün öncü markası Pınar, 1981 yılından bu yana aralıksız olarak düzenlediği Uluslararası Pınar Çocuk Resim Yarışması’nı bu yıl 42’nci kez, “Benim için Cumhuriyet” temasıyla başlattı.

Çocukları, Cumhuriyet’i resmetmeye çağıran yarışma, pinar.com.tr ve pinarcocukresimyarismasi.com web siteleri üzerinden 30 Haziran 2023’e kadar başvuruları kabul edecek. Çocukların zihinsel gelişiminde önemli bir rolü olan resim sanatını öğrencilere sevdirmek ve geleceğin sanatçılarını teşvik etmek amacıyla düzenlenen yarışmaya Türkiye’nin 7 bölgesinden 6 – 14 yaş arasında ilköğretim ve ortaokul çağındaki çocuklar istedikleri sayıda resim ile başvuru yapabilecek.

Her yıl farklı bir tema ile gerçekleştirilen Pınar Çocuk Resim Yarışması, Türkiye Cumhuriyet’nin kuruluşunun 100. Yılı sebebiyle ‘’Benim için Cumhuriyet’’ olarak belirlendi.

Hediyeler; Bisiklet, Kablosuz Kulaklık, Profesyonel Resim Çantası ve Malzemeleri

42. Uluslararası Pınar Çocuk Resim Yarışması’nda jüri değerlendirmeleri sonucunda 7 öğrenci Bisan Bisiklet, 7 öğrenci kablosuz kulaklık, 14 öğrenci profesyonel resim çantası ve malzemeleriyle ödüllendirilirken, 3 öğrenci de Yaşar Eğitim ve Kültür Vakfı aracılığıyla 1 yıllık eğitim bursunun sahibi olacak. Yarışmanın sonuçları 18 Eylül 2023 tarihinde pinar.com.tr adresinden ve @pinarlayasam sosyal medya hesaplarından açıklanacak.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar