56. Altın Portakal’a 11 Ödülle Damga Vuran BOZKIR, Sadece MUBI’de

Ali Özel’in ilk çıkış filmi olan ve 56. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nden 11 ödülle dönen BOZKIR filmi, 1 yıl süreyle sadece MUBI’de.

56. Antalya Altın Portakal Film Festivali’nde, En İyi Film, En İyi Yönetmen, En İyi Senaryo dahil olmak üzere 11 dalda ödüle layık görülen BOZKIR filmi, MUBI üzerinden 1 yıl süreyle izlemeye açık.

Ali Özel‘in senaryosunu yazdığı ve yönetmen koltuğuna oturduğu, ReCinema yapımı BOZKIR filmi; köyüne yapılacak baraj nedeniyle köy evini, karsının mezarını ve hatıralarını terk etmek zorunda bırakılan Ahmet’in ve annesinin ölümünden babasını sorumlu tutan Harun’un yıllar sonra bir araya gelmesi etrafında şekilleniyor.

Bozkır Filmi MUBI'de
BOZKIR Filmi

2019 yılında Altın Portakal’a Damga Vuran Yapım: BOZKIR

BOZKIR, 56. Antalya Altın Portak Film Festivali’nde En İyi Film, En İyi Yönetmen, En iyi Senaryo En İyi Erkek Oyuncu, En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu, En İyi Görüntü Yönetmeni, En İyi Müzik, En İyi Kurgu, Film Yön. Der. En İyi Yönetmen, Siyad En İyi Film, Behlül Dal En İyi İlk Film dallarında toplam 11 ödül alarak geceye damga vurmuştu.

Ali Özel Hakkında

1980’de Konya’da doğdu. 1997 yılında film ve reklam sektöründe kamera asistanı olarak çalışmaya başladı. 2008 yılında Mommo – Kız Kardeşim filminin yapımında yer aldı. 2016 yılında Kalandar Soğuğu’nun post prodüksiyon sürecine katkıda bulundu. 2015 yılından bu yana ReCinema çatısı altında film üretmeye devam etmektedir.

BOZKIR Fragman

BOZKIR
Türkiye, 2019
Türkçe
DCP, Renkli
87’

Künye
Yönetmen:
Ali Özel
Senaryo: Ali Özel
Görüntü Yönetmeni: Ümit Çakmaksoy
Kurgu: Ali Özel, Mahmut Aran, Yakup İnanlı
Sanat Yönetmeni: Ahmet Yesevi Özel
Oyuncular: Ahmet Özel, Hakan Emre Ünal, Mücahit Koçak, Ozan Dağara, Elif Aydın
Yapımcı: Ali Özel
Yapım Şirketi: ReCinema

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.