9. Canlandıranlar Film Festivali İçin Geri Sayıma Başladı!

9. Uluslararası Canlandıranlar Film Festivali

Canlandıranlar Derneği tarafından düzenlenen; Peak’in can veren desteği, Institut Français Istanbul, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Türkiye Konferans Tercümanları Derneği, Bigumigu ve ABCOO’nun katkıları ile hayata geçirilen 9. Uluslararası Canlandıranlar Film Festivali için geri sayım başladı. Buluşma noktaları: Canlandıranlar websitesi, Fransız Kültür Merkezi, Tophane-i Amire ve Zoom. Biletler çok yakında satışta!

Bağımsız animasyon sinemasına ve animasyonun yeni mecralardaki üretimlerine odaklanan festival, 18 – 24 Ekim tarihleri arasında, hibrid olarak İstanbul’da gerçekleşecek. Bu yılki festivalin onur konuğu animasyon dünyasınının önemli bir ismi; Sayoko Kinoshita. Festivalde bu yılın teması olan “Paralel Evrenler” uyarınca, animasyon evrenleri arasında rengarenk bir yolculuğa çıkacaksınız.

Festival, tüm animasyon severleri Japonya’dan Brezilya’ya, Türkiye’den Avrupa’ya birbirinden ilginç ve yetkin, bağımsız animasyon sanatçılarının dünyalarını keşfetmeye davet ediyor.

Yaratıcı ekibinde Berat İlk, Vincent Bouvard, Efe Efeoğlu, Ferhat Akbaba, Eda Çağıl, Çağlar Irmak ve Berna Gençalp’in yer aldığı 9. Uluslararası Canlandıranlar Film Festivali’nin programında dijital ve salonda film gösterimleri, Zoom üzerinden sunulacak atölye ve söyleşiler ile uluslararası yarışma bölümü yer alıyor.

2020 yılında pandemi nedeniyle tamamen online sunulan festivalden farklı olarak bu yıl film gösterimleri, hem Fransız Kültür Merkezi’nin salonunda hem de dijital platformda gerçekleşecek. Diğer etkinlikler ise yüz yüze ve online olarak planlanıyor. Yabancı konuklarla yapılacak online söyleşiler izleyicilere simultane tercüme seçeneği ile sunulacak.

9. Canlandıranlar Film Festivali tanıtım filmi:

9. Canlandıranlar Film Festivali programı hakkında tüm detaylar için tıklayınız.

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.