Abuzar Manafzade, 6 Şubat’ta CRR’de

Uluslararası yarışmalarda bugüne kadar 18 ödül kazanan, Viyana Senfoni Orkestrası dâhil birçok orkestrayı yöneten, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev tarafından “Azerbaycan kültürünü dünyada tanıtmak adına yaptığı çalışmalar” sebebiyle madalya ile ödüllendirilen Abuzar Manafzade, 6 Şubat Pazar akşamı, saat 19.00’da CRR’de konser verecek.

Abuzar Manafzade
Abuzar Manafzade

CRR Genç Oda Orkestrası ile vereceği konserde Manafzade, dinleyicilerin karşısına; orkestra şefi, piyanist ve besteci olarak çıkacak.

Manafzade konserde, Mozart, Çaykovski, Vagif Mustafazade, Guliyev’in eserlerinin yanında kendi eserini de hem çalacak. Sanatçı, CRR Genç Oda Orkestrasını piyanonun başından yönetecek.

Abuzar Manafzade; Herbert von Karajan, Zubin Mehta, Claudio Abbado gibi büyük şefleri yetiştiren Viyana Müzik ve Sahne Sanatları Üniversitesi Orkestra Şefliği bölümünü kazanan ve bu yıl haziran ayında bu okuldan mezun olacak ilk Azerbaycan’lı olacak.

Konser biletleri 30 ve 20 TL olarak CRR Konser Salonu Gişesi ve Biletix’ten temin edilebilir.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.