Açık Atölye Kapsamında “Gerçek Güzellik-Real Beauty” Sergisi Ka’da

Oğuz Karakütük danışmanlığında gerçekleşen Açık Atölye’nin on dokuzuncu dönemi bu kez Jodi Bieber’e selam gönderiyor ve Gerçek Güzellik sergisi ile 9-18 Nisan tarihleri arasında Ka’da izleyici ile buluşuyor.

Gerçek Güzellik Sergisi
Gerçek Güzellik Afiş

Atölye Asistanları: Yalım Ardıç, Özge Demirel, Shayman Tostakay

Sanatçılar: Bahadır Duman, Burak Apaydın, Mert Demirliçakmak, Yalım Ardıç, Shayman Tostakay

Açılış: 9 Nisan Cumartesi, saat: 18:00

Katılımcı Sanatçılar Hakkında

Bahadır Duman
Ankara, b.1985. Zonguldak Karaelmas Üni. İşletme B.’den 2008’de mezun oldu. 1964 yılında dedesi tarafından kurulan aile işletmesini yönetmektedir. Üniversitenin ilk yıllarında fotoğrafa ilgi duymaya başladı. Fotoğraf üzerine aldığı teknik eğitimler sonunda 2020’de Odark adıyla kendi karanlık oda atölyesini kurdu. Film banyosu ve baskının yanı sıra pinhole tekniği ile çalışan fotoğraf makineleri yapmaktadır. Kendi yaptığı makinelerle çektiği fotoğraflara, yaşadıklarından esinlenerek çeşitli kurgu hikayeler yazmaktadır.

Burak Apaydın
1987 yılında Ankara’da doğdu. Gazi Üniversitesi’nde Radyo, Televizyon ve Sinema lisans programını bitirdi. 2006 yılından beri fotoğraf çekmektedir.

Mert Demirliçakmak
1992 yılında Ankara’da doğdu ve Ankara’da yaşıyor. 2020 yılından beri sokaklarda fotoğraf çekiyor. Fotoğraflarında sokağın gündelik, ilginç, güzel ve etkileyici anlarını yakalamaya çalışıyor.

Yalım Ardıç
1990, Ankara. Ankara Üniversitesi Kimya bölümünden 2015 yılında mezun olan sanatçı, 2012 yılından bu yana fotoğraf üretiyor. 2012 yılında Oda, 2016’da Abis, 2017’de Erozyon maket kitaplarını yaptıktan sonra 2019 yılında Suimasen Editions ile Reinvent kitabını yayınlayan Ardıç, 2018 yılında kurduğu Nom Atölye’de kişisel arşiv ve ciltleme teknikleri üzerine çalışmalarına devam etmektedir.

Shayman Tostakay
Fotoğrafa 2011 yılında Ka’da başladı. İlerleyen yıllarda Ka’da karanlık oda, edit-kurgu ve pinhole üzerine atölyeler yürüttü. Ankara, Diyarbakır ve Bursa’da çeşitli karma sergilerde yer aldı. Kendi yayını ilk fotoğraf kitabı olan Yolcu’yu 2014 yılında yayınladı. MEB’e bağlı olarak fotoğrafçılık görevini sürdürmektedir.


Ka

Çankaya, Cinnah Cd. No:1 D:B, 06690 Çankaya/Ankara

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine RöportajlarBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir