Adana’da Erin İlkcan Aslan ile Yepyeni Bir Görsel Sanat Deneyimi

Şehrin ihtiyacı olan sanatsal oluşumu büyüterek, sanatçı ve eserlerini Adana’ya taşıyan Kuzgun Art Space, yükselen sanatçı Erin İlkcan Aslan’ın “18-22 I Erinilkcanaslan” adlı solo sergisini “deneyimsel kavrayış” ile açtı. Üç gün boyunca 60 kişiye üç yıllık deneyimlerini anlatarak uygulama yaptıran sanatçı, Adana’yı yepyeni bir görsel sanat algısıyla buluşturdu.

Soyut, soyut figüratif çalışmaları olan Erin İlkcan Aslan aynı zamanda bir müzisyen, fotoğraf sanatçısı ve şair. Kendisine hiper üretken diyen sanatçı, yerleştiği ege köyünde 2018-2022 yılları arasındaki deneyimlerini farklı medyumlar ile ifade ediyor. Pandemi sürecini üç yeni dönem olarak yorumladığı işlerinin yer aldığı “18-22 I Erinilkcanaslan” , aynı zamanda Kuzgun Art Space’in ilk solo sergisi.

“18-22 I Erinilkcanaslan” hakkında

Sanatçı sergiyle ilgili “ne diyeceğim bilemiyorum, nasıl anlatırım kendimi her an değişirken bilemiyorum. Ruhumun mevsimleri değişirken bunu boyalarla da izledim. İzlemeye de devam ediyorum. Gözlerim gözleridir görünmeyenin. Seninki de öyle. Teşekkürler” diyerek izleyiciyi davet ediyor.

Kendisini “Dünya gezegeninde varlığını sürdüren ve ifade olarak sanat dilini seçen bir yaşam formu” olarak tanımlayan sanatçı, 1990 yılında Ankara’da doğdu. 2017 yılında Hacettepe Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Resim Bölümünden mezun oldu. Genç yaşta yurt içi ve yurt dışında çokça solo ve karma sergiye katıldı. Resmin yanı sıra dijital kolaj, video enstelasyonları, ses yerleştirmeleri, fotoğraf ve yazınsan işler üretiyor. İsmine “…oluş okulu” dediği sanatçı rezidansları ve sanatçı inzivaları düzenlemektedir.

“18-22 I Erinilkcanaslan” 30 Nisan tarihine kadar her gün 10:30- 18:30 arası Kuzgun Art Space’de izlenebilir.

İnternet site: kuzgunartspace.com, Instagram; @Kuzgunartspace

İletişim ve Detaylı bilgi için: Cemalpaşa Mah.63012 Sok. No:10/A H Keskin Apt. Zemin Kat Seyhan/Adana

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar