“Adı Aylin” 16 Şubat’ta Seyirciyle Buluşuyor

Adı Aylin oyun afişi
ADI AYLİN

Ayşe Kulin’in 100’ün üzerinde baskı yapan ve 80’e yakın ülkede yayınlanan en başarılı romanlarından “Adı Aylin”, şimdi de tiyatro sahnesinde seyirciyle buluşmaya hazırlanıyor. Aylin Devrimel Radomisli Cates’in prenseslikten Amerikan ordusuna katılmasına uzanan gerçek hayat hikayesi ve hala gizemini koruyan ölümünü anlatan “Adı Aylin”, To Be House Of Production yapımcılığında ve Turkcell’in iletişim sponsorluğunda 16 Şubat Çarşamba akşamı Zorlu PSM’de prömiyerini gerçekleştirecek.

Ayşe Kulin’in tartışmasız en başarılı eserleri arasında yer alan; Amerikan Ordusu’ndan barış nişanına sahip bir psikiyatrist olan Aylin Devrimel Radomisli Cates’in gerçek hayat hikayesi ve sır perdesi hala aralanmayan ölümünü anlatan “Adı Aylin”, To Be House Of Production yapımcılığı ile tiyatro sahnesine taşınıyor.

Hikayesi ile buluştuğu herkesi etkileyen esere adını veren Aylin karakterine başarılı oyuncu Tuba Ünsal hayat verirken; oyunun kadrosunda Aylin Aslım, Özgürcan Çevik, Selen Domaç, Ece Yüksel, Hande Subaşı, Ali Yoğurtçuoğlu, Gökçen Gökçebağ, Korhan Başaran, Kağan Uluca ve Sedat Can Güvenç gibi tecrübeli isimler yer alıyor. Yönetmen koltuğunda Doğu Yaşar Akal’ın oturduğu ve oyunculara sahnede 12 kişilik bir dans ekibinin de eşlik edeceği “Adı Aylin”de, ekibin dans koreografisinin altında, eserin oyuncu kadrosunda da yer alan New York’un ünlü koreografı ve Company RAu’nun artistik direktörü Korhan Başaran’ın imzası bulunuyor.

Sahnede kullanılan dijital perdenin, uluslararası alandaki başarılarıyla da dikkat çeken sanatçı Seçkin Pirim tarafından tasarlandığı “Adı Aylin”de, seyirciler salona adım attığı andan itibaren Aylin’in dünyasının farkını hissetme imkânı bulacak.

Ünlü caz sanatçısı İlhan Erşahin ve Barcelona’da yaşayan başarılı müzik grubu Oceanvs Orientalis’in Antalya’nın Kaş ilçesindeki antik kentte kurulan özel bir stüdyoda canlı olarak kaydettiği müzikler, seyirciye görselliğin yanı sıra kulağa da hitap eden unutulmayacak bir deneyim vaat ediyor. Ayşe Kulin’in yanı sıra Kalben, Göksel, Aylin Aslım tarafından kaleme alınan şarkı sözlerinin yine Aylin Aslım, Göksel gibi farklı müzik tarzlarında kendini ispatlamış isimlerin seslendireceği şarkılar da Aylin’in dünyasının fonundan seyirciye seslenecek.

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın 2020/2021 sezonunda desteklediği oyunlar listesinde yer alan, SM Production yatırımcı ortaklığı, Banu Atça’nın yürütücü yapımcılığı ve Turkcell’in iletişim sponsorluğunda hayata geçirilen “Adı Aylin”, 16 Şubat Çarşamba akşamı Zorlu PSM’de sanatseverlerle buluşturacak.
Prenseslikten donanmaya uzanan Aylin Devrimel Radomisli Cates’in gerçek hayat hikayesini anlatan “Adı Aylin” oyununun biletlerine, passo.com.tr üzerinden ulaşabilirsiniz.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.