Ahmet Güneş’in Yedinci Kitabı İlk Romanı: ViskiRing, Çıktı

Yazar ve şair Ahmet Güneş’in ilk romanı ViskiRing adıyla Holden Kitap tarafından yayımlandı. Yeni Yaşam gazetesinde de köşe yazıları yazan Güneş, bu ilk romanında bürokrasiyi ve adaleti trajikomik yalanlarıyla ele alıyor.

Ahmet Güneş "ViskiRing"
ViskiRing kapak

ViskiRing’in tanıtım metninde ise şu ifadeler yer alıyor: “ViskiRing, daha çok şiirleri ve araştırma yazılarıyla tanıdığımız Ahmet Güneş’in yedinci kitabı, ilk romanı. Politik mülteci olarak Erbil’de yaşayan Zekai Ahmet Güngör, hakkındaki suçlamaların düştüğünü haber aldıktan sonra ülkesine dönmeye karar verir. Özgür bir hayat düşlemektedir. Birkaç eşya ve iki şişe viski ile yola çıkar ancak sınırda hakkında yakalama kararı olduğunu öğrenir. Tutuklanır. Kendisine uygun bir cezaevi bulunana kadar çeşitli cezaevlerini ring araçlarıyla gezmeye başlar. Viski şişesini de gittiği her yere götürür.

ViskiRing, bürokrasiyi ve adaleti trajikomik yanlarıyla ele alan bir hiciv roman.

“Dünyanın tüm üniformalıları, soyunun!”

ViskiRing
Yazar:
Ahmet Güneş
Editör: Okan Çil
Kapak İllüstrasyonu: İlinay Özdem
Sanat Yönetmeni: Barış Şehri
Sayfa sayısı: 144
Fiyat: 35 TL

Ahmet Güneş Hakkında

1988’de Mardin, Derik’te doğdu. Bir dönem muhabirlik yaptı. Şiirleri Varlık, Bireylikler, Hayal dergilerinde ve fanzinlerde yayımlandı. Yazarın Göğe Kuşak Lazım, Devrimci Selam ve Saygılarımla, Cinnetzede, Panik Seyir, Her Hayat ve Kendime Bir Yer isimli kitapları yayımlandı. ViskiRing yazarın ilk romanıdır.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.