Ahmet Kemal Akıncı’nın Türkiye’deki İlk Solo Sergisi: “İçimden Biri”, Galeri FE’de

Galeri FE, fotoğraf, resim ve heykel sanatçısı Ahmet Kemal Akıncı’nın 9-26 Şubat 2022 tarihleri arasında gerçekleşecek olan Türkiye’deki ilk solo sergisi “İçimden Biri”ne ev sahipliği yapıyor.

Ahmet Kemal Akıncı "İçimden Biri" Sergisi
Ahmet Kemal Akıncı “İçimden Biri” sergi işlerinden

Sergi, kelime anlamından yola çıkarak toplumla ve çevresiyle kurduğu ilişkileri sorgulayan sanatçının; hayatın çeşitli anlarını süzgecinden geçirerek ürettiği resim ve heykellerinden oluşuyor. Sanatçı bireye ve çevreye odaklandığı eserlerinde gündelik hayatın an’larına, bireyin toplum içindeki konum ve duygu durumuna, incelikle kurgulanmış düşsel görüntülere, bazen de şahit olduğumuz alelade an’lara odaklanıyor.

Fotoğraf sanatçılığının kazandırdığı görsel hafızasının, üretimlerinin kökenini oluşturduğu düşünüldüğünde, sanatçı, bakır malzemeden ürettiği heykellerindeki figürleri ve bu figürleri yerleştirdiği minimize mekan üslubu ve doğa-şehir temalı resim ve resim+heykel kompozisyonları sayesinde izleyiciye kendi yaşam deneyimlerini hatırlatmayı ve bu sayede izleyicinin sergiye eklemlenmesini amaçlıyor.

26 Şubat’a kadar devam edecek olan Ahmet Kemal Akıncı’nın “İçimden Biri” başlıklı solo sergisi Pazar ve Pazartesi hariç her gün 11.00-19.00 saatleri arasında izlenebilir.


Galeri FE

Cemil Topuzlu Cad. Kutmen Apt. No:60/2 D:4 Çiftehavuzlar, Kadıköy/İstanbul

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar