AKM Çocuk Sanat Festivali 18 Nisan’da Başlıyor!Kültür sanatın İstanbul’daki kalbi Atatürk Kültür Merkezi (AKM), 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında, 18-23 Nisan 2022 tarihleri arasında daha önce görülmemiş bir “Çocuk Sanat Festivali”ne ev sahipliği yapacak.

AKM Çocuk Sanat Festivali
AKM Çocuk Sanat Festivali

Yeniden açıldığı günden itibaren kültür sanat dünyasına yön veren etkinlikleriyle, nesiller boyu sanatseverlerin hayatına dokunan AKM, 18-23 Nisan 2022 tarihleri arasında “AKM Çocuk Sanat Festivali”ne ev sahipliği yapacak.

Çocukların öğrenirken eğleneceği birbirinden farklı atölyeler, sergiler, çocuk filmleri, çocuk tiyatroları, konserler, dev piyano, TRT Çocuk’un en sevilen çizgi dizilerinin maskotları 1 hafta boyunca AKM’de çocuklarla buluşacak.

18 Nisan günü başlayacak olan festivalde İstanbul Devlet Opera Balesi Müdürlüğü’nün Türkiye genelindeki çocuklara yaptığı çağrıyla gerçekleştirdiği 9. Ulusal Resim Yarışması’na katılan resimlerin görülebileceği sergi açılacak.

Çocukların Gözünden AKM

Festival kapsamında ayrıca fotoğraf eğitimi alacak olan çocukların AKM’nin farklı bölümlerinden çektiği fotoğraflar “Çocukların Gözünden AKM” sergisi olarak sanatseverler ile buluşacak.

Hafta boyu eğlence

24 Nisan Pazar gününe kadar devam edecek olan festival, her gün 11.00-17.00 saatleri arasında çeşitli etkinlikler ile tüm çocuklara 23 Nisan coşkusunu doyasıya yaşatmaya hazırlanıyor.

Festival süresince çocuklar, “Boyama Evi”nde özgürce yerleri, tavanları ve hatta eşyaları bile boyayabilecekler.

İnteraktif akvaryumda kendi çizdikleri balıkları denizde yüzdürecekler, Renklerle Dans’ta birbirinden eğlenceli müziklerle 23 Nisan coşkusunu yaşayacaklar.

Dev piyano üzerinde dans ederek müzik yapmanın keyfine varacak olan çocuklar, Yeşilçam Sineması’nda her gün en sevdikleri çocuk filmlerini izleme fırsatı bulacaklar.

Festival süresince her gün birbirinden eğlenceli tiyatro oyunları ve müzikalleri izleyebilecek olan çocuklar, sanat atölyelerinde resimden müziğe, baleden seramiğe, tişört boyamadan boncuk yapımına sanatın her alanında yeteneklerini sergileyecekler.

Fatih Erkoç’tan çocuk şarkıları

Usta sanatçı Fatih Erkoç, 22 Nisan saat 17.00’de festival özelinde çocuk şarkılarından oluşan bir repertuvar ile AKM’de sahne alacak.

23 Nisan günü ise İstanbul Devlet Senfoni Orkestrası, 23 Nisan Özel Konseri’yle çocuklara unutulmaz bir kutlama yaşatacak.

23 Nisan günü ayrıca AKM Açıkhava Sahnesi’nde tiyatro oyunları, illüzyon şov ve Bremen Mızıkacıları Perküsyon Grubu’yla bayramın tadını çıkaracaklar.

Biletler satışa çıktı

Festival etkinliklerinin biletleri biletinial.com ve akmistanbul.gov.tr’den satın alınabilir.

Paylaşın!

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.