Ali Şentürk “Basitleştirilmiş Ağır Yükler” SergisiGaleri Siyah Beyaz, Ali Şentürk’ün 4 Kasım – 3 Aralık 2022 tarihleri arasında gerçekleşecek olan “Basitleştirilmiş Ağır Yükler” isimli solo sergisine ev sahipliği yapıyor.

Ali Şentürk “Basitleştirilmiş Ağır Yükler” Sergisi
Ali Şentürk, Otoportre, 100×250 cm, 2022

Ali Şentürk, “Basitleştirilmiş Ağır Yükler” isimli sergisinde, yaşam içinde yüklendiğimiz/ bize yüklenen ağır yüklerin ifadesini arıyor. Sanatçı, yaklaşık 3 yıllık kişisel bir sürecin sonucunda ortaya çıkan bu işleri, bir hissin denemesi olarak tanımlıyor ve halen devam eden bu sürece izleyiciyi ortak ediyor. Bu ağır yüklerin ne zaman ve nasıl basitleştirildiği ise başka bir soru olarak karşımıza çıkıyor.

“Basitleştirilmiş Ağır Yükler”, gündelik hayatın akışında karşımıza çıkan / çıkarılan durum, olay ve oluşları zıtlıklar üzerinden kurulan bir metafor ile sunuyor. Kurşun, kâğıt, yapay koyun postu, polyester gibi birçok farklı malzemenin ve dolayısıyla birbirinden farklı sergileme biçimlerinin bir arada görüldüğü sergi, tüm bu yüklerin birer temsili ve onların aktarıcısı oluyor. Hem üretim süreci hem de sergileme pratiğinin bir parçası olan malzemeler, doğaları gereği serginin içeriğine doğrudan dahil oluyor.

Ali Şentürk’ün “Basitleştirilmiş Ağır Yükler” isimli solo sergisi 4 Kasım – 3 Aralık 2022 tarihleri arasında Pazar hariç her gün 11.00-19.00 saatleri arasında Galeri Siyah Beyaz’da ziyaret edilebilir.


Galeri Siyah Beyaz

Kavaklıdere Sokak 3/1-2 Şili Meydanı/Ankara

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir