Alışılmadık Bir Şehir Anlatısı: AH GÖZEL İSTANBUL

Alışılmadık Bir Şehir Anlatısı: AH GÖZEL İSTANBUL

İstanbul doğumlu Ermeni entelektüel Eremya Çelebi Kömürciyan’ın 17. yüzyılda yazdığı İstanbul seyahatnamesinden esinlenen, Zeynep Dadak’ın yazıp yönettiği AH GÖZEL İSTANBUL belgeseli, bugünden itibaren (26 Şubat 2021) sadece MUBI’de izlenebilir.

57. Antalya Altın Portakal Film Festivali, DokuFest gibi festivallerde yer alan ve 39. İstanbul Film Festivali’nde Ulusal Belgesel Yarışması Mansiyon Ödülü kazanan AH GÖZEL İSTANBUL, Kömürciyan’ın üç yüz yıllık rotasının izini bugünün İstanbul’unda sürüyor. Kömürciyan’ın 1661 yılında kaleme almaya başladığı, izleme ve görme tutkusuyla geliştirdiği İstanbul seyahatnamesi, okuyucuya adeta bir kameranın ardından sesleniyor. Kömürciyan’ın gözünden bugünün İstanbul’una bakan 85 dakikalık bu yaratıcı belgesele Erdem Helvacıoğlu besteleri eşlik ediyor.

MUBI IGTV, Yönetmen Zeynep Dadak ve Oyuncu Sezgi Mengi’yi Ağırlıyor

Ocak ayında MUBI IGTV’de yayınlanmaya başlayan yönetmen söyleşilerinin ikincisi, AH GÖZEL İSTANBUL’un yönetmeni Zeynep Dadak ve oyuncu Sezgi Mengi ile devam ediyor. Bu ilginç söyleşi 26 Şubat Cuma akşamı saat 21:30’dan itibaren MUBI IGTV’den takip edilebilir.

Yönetmen: Zeynep Dadak
Senarist: Zeynep Dadak
Görüntü Yönetmeni: Florent Herry
Kurgucu: Eytan İpeker
Özgün Müzik: Erdem Helvacıoğlu
Katılanlar: Sezgi Mengi, Cemal Kafadar
Yapımcı: Aslı Dadak, Zeynep Dadak, Pınar Bağcı
Ortak Yapımcı: Tanja Georgieva
Yapım Şirketi: Fenafilm
Dünya Hakları: Fenafilm

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.