AltAtölye, Onur Kılıç’ın İlk Proje Sergisini Ağırlıyor

AltAtölye bünyesinde kısa süreli sergi ve projelerin gerçekleşeceği özel bir alan hayata geçiyor. İzleme diyalektiği üzerinden mekanda gerçekleştirilen müdahale ile AltAtölye’nin 2022-23 takviminde yer alacak sergiler, performanslar ve projeler, ziyaretçiler tarafından sadece “izleniyor”.

Kırmızı - Kırmızının Külleri
Kırmızı – Kırmızının Külleri, 2022, Tuval Üzeri Yağlıboya, 280×140 cm

AltAtölye’nin yeni sergisi GLOOM, Onur Kılıç’ın ilk proje sergisi olma özelliğini taşıyor. 14 Mayıs Cumartesi günü saat 18.00’de izleyiciyle buluşan sergi sanatçının gölge ve metafor ikiliği üzerinden kurduğu resim diline bir bakış sağlıyor.

GLOOM, 14.05-12.06.2022 tarihleri arasında Perşembeden Pazara 11.00-17.00 saatleri arasında AltAtölye’de izlenebilir.

*gloom: kasvet vermek, kederlendirmek, üzüntü, gam, hüzün, karanlık, sıkıntı, loşluk

Altatölye, Ankara’da on yılı aşkın kolektif çalışmadan ve atölye serüvenlerinden doğan bir kültür sanat platformudur. Kültür-sanat alanında faaliyet yürüten atölye teorik ve pratik üretimlerini açık kolektif prensibine dayanarak var eder. Bu yönüyle sanatçıların deneyim ve fikirlerini paylaşabildiği ortak bir alan olma iddiasını taşır. Özellikle günümüz sanatının genç isimleriyle bir arada olarak, sanat piyasasının otorite haline gelmiş ilişkilerinin totolojik denklemlerine alternatif olabilmek ve sanatçılar için özgün bir varlık alanı yaratabilmek amacı güder. AltAtölye Kazım Şimşek ve Can Akgümüş tarafından yürütülen, kar amacı gütmeyen bir sanat inisiyatifi dir.

AltAtölye, Sürdürülebilirlik Fonu 2021-22 kapsamında SAHA tarafından desteklenmektedir.


AltAtölye

Remzi oğuz Arık Mah, Bestekar Cd 66/3, 06530 Çankaya/Ankara


1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir