“Amadeus” Yeni Sezonda, Yeni Kadrosuyla, Yeniden Sahnede!

Çolpan İlhan & Sadri Alışık Tiyatrosu ve Piu Entertainment iş birliği ile sahnelenen “Amadeus” oyununda oyuncu değişikliği yapıldı. Mozart karakterini yeni sezon itibariyle başarılı oyuncu Tansu Biçer, Costanze karakterini de Dilan Çiçek Deniz sahneye taşıyacak.

“Amadeus” Yeni Sezonda, Yeni Kadrosuyla, Yeniden Sahnede!
Costanze (Dilan Çiçek Deniz) & Mozart (Tansu Biçer)

3 sezondur Costanze karakterini başarıyla canlandıran Özlem Öçalmaz’ın hamileliği nedeniyle yeni sezonda bu rolü üstlenen Dilan Çiçek Deniz, “Amadeus, dünya ve Türk tiyatro tarihine adını altın harflerle yazdırmış bir eser ve tam 3 sezondur kapalı gişe sahnelenen bir oyun. Bu büyük prodüksiyonda usta oyuncular ile aynı sahneyi paylaşacağım için çok heyecanlı ve mutluyum” dedi.

Tansu Biçer ise; “Amadeus oyununda olmaktan ve Mozart’ı canlandıracak olmaktan büyük bir heyecan duyuyorum. Işıl Kasapoğlu’yla yıllar sonra tekrar çalışmak, çalıştığımız oyunun Amadeus olması benim için ayrıca çok özel. Böylesine özgür ruhlu, yaptığı işi dahice yapabilen bir karakterin enerjisine girmenin bana da iyi geldiğini ve geleceğini düşünüyorum. Seyirciyle bunu paylaşabilecek olmak çok mutluluk verici olacak” dedi.

Sahne önünde 35, sahne arkasında 35 kişiden oluşan toplam 70 kişilik dev kadrosuyla, 3 sezondur kapalı gişe sahnelenen, Selçuk Yöntem (Antonio Salieri), Tansu Biçer (Wolfgang Amadeus Mozart) ve Dilan Çiçek Deniz’in (Constanze) başrolleri paylaştığı “Amadeus” oyunun provaları Işıl Kasapoğlu yönetiminde tüm hızıyla devam ediyor.

“AMADEUS”, 21 -22 Eylül tarihlerinde yeni tiyatro sezonunu Zorlu PSM’de açacak.

Peter Shaffer tarafından kaleme alınan ve usta yönetmen Işıl Kasapoğlu’nun yönettiği oyunun kostümleri Nalan Alaylı tarafından hazırlanırken, “Amadeus”un, dönem makyajları ise Neriman Eröz’e ait.

“Amadeus”, 18. Yüzyılda Viyana’da yaşayan efsane besteciler Wolfgang Amadeus Mozart ile Antonio Salieri’nin çatışmasını ele alıyor.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar