Anna Laudel Düsseldorf, Ekin Su Koç’u Ağırlıyor

Anna Laudel Düsseldorf, Ekin Su Koç’u Ağırlıyor


Anna Laudel Düsseldorf, Ekin Su Koç’un antroposen çağında kimlik, cinsiyet, insan ve doğa arasındaki ilişki gibi kavramlara referans veren “Altbau” isimli kişisel sergisine 16 Ocak 2021 tarihine kadar ev sahipliği yapıyor.

Adını Türkçe’de “eski apartman” anlamına gelen “altbau” kelimesinden alan sergideki eserler, Berlin’in görsel zenginlik sunan eski apartman motifleriyle, Ayvalık yöresinde yaşayan eski göçebelerin yaptıkları el yapımı kilimleri bir araya getiriyor.

Sanatçı, Türk göçebeleri tarafından işlenmiş tarihi el yapımı kumaşları, Berlin’in tarihi alçı motifleriyle bir araya getirerek sanat tarihiyle bir bağlantı kuruyor; bu ince dengeli kompozisyonları günlük hayatın feminist anlatıları olarak yorumluyor.

Koç, arkeolojik bir buluntu hissi uyandıran alçıların üzerine uyguladığı geleneksel Türk kumaşları ve dekoratif motiflerle, zıt malzemelerin güzelliğini ve estetik gücünü vurguluyor. Aynı zamanda yarattığı bu arkeolojik bulgularla ait oldukları, tüm cinsiyetlerin ve kültürlerin birlikte eşit şekilde yaşadığı ütopik bir dünyaya referans veriyor.

“Altbau” Çevrimiçi Ziyaret Edilebilir

Ekin Su Koç’un 16 Ocak 2021 tarihine kadar Anna Laudel Düsseldorf’ta devam edecek olan kişisel sergisi “Altbau” aynı zamanda çevrimiçi ziyaret edilebilir. 3D teknolojisi kullanarak sergileme alanlarının sanal ortama taşındığı, sanatçının alçı motifleri, resim, kolaj, epoksi ve çizimlerle insan sonrası döneme ait hikayeleri anlattığı kişisel sergisini bu link üzerinden çevrimiçi gezebilirsiniz.

Künye: Ekin Su Koç, Lets Fly Away II, Çap_Dia 60cm, Tuval üzerine Akrilik Kolaj, Kurutulmuş Bitkiler ve Epoksi_Acrylic, Collage, Dried Plants and Epoxy on Cavnas, 2020

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.