“Apartman” ve “Bir Terennüm” ile 2023’e Veda

Beykoz Kundura’da yılın kapanışı, film ve tiyatro ile olacak. 24 Aralık Pazar günü, 1960 yapımı romantik komedi klasiği “Apartman” (The Apartment), Noel’e özel gösterimiyle saat 14:00’te Kundura Sinema’da seyirciyle buluşurken, 2023’ün en iyi oyunlarından “Bir Terennüm” de saat 17:00’de Kundura Sahne’de izlenebilecek.

The Apartment
The Apartment

Noel klasiği

Beykoz Kundura’nın restorasyonuyla büyüleyen sineması Kundura Sinema’nın geleneksel Noel gösterimine bu yıl, Billy Wilder’ın yönettiği “Apartman” adlı filmi konuk oluyor. Jack Lemmon ile Shirley MacLaine’in ikonik performanslarıyla da unutulmaz film, çalıştığı sigorta şirketinde hızla yükselebilmek için dairesini üst düzey yöneticilere kiralayan Baxter ile apartmanın asansör görevlisi Fran’in kesişen hayatlarını anlatıyor. En İyi Film dalında Oscar, Altın Küre ve BAFTA ödüllerini toplamış, Shirley MacLaine’e Venedik Film Festivali’nde En İyi Kadın Oyuncu Ödülü’nü getirmiş bu eşsiz klasik, tüm zamanların en iyi Noel filmlerinden biri sayılıyor.

Bir Terennüm
Bir Terennüm

Eleştirmenlerce ‘Yılın Yönetmeni’

Pazar günü Kundura Sahne, Tiyatro Eleştirmenleri Birliği (TEB) Ödülleri’nde Yılın Yönetmeni seçilen Orchestra Theatre oyunu “Bir Terennüm” ile tiyatro meraklılarını karşılıyor. İstanbul’un farklı iki zamanında yaşanan sokağa çıkma yasağı günlerinde Çamlıca’da bir evin salonunda geçen oyun, komik ve içli bir ailenin bir kaç nesillik hikâyesini anlatıyor. Firuze Engin’in yazdığı ve Gülhan Kadim’in yönettiği oyunda, Afife Ödülleri’ne aday performansıyla İpek Türktan ve Tolga İskit rol alıyor.

Hafıza’da çocuk atölyesi

Pazar günü ayrıca, Kundura Hafıza’nın Öğretim Programı kapsamında “Yeni Yıl Kartım” adlı çocuk atölyesi de gerçekleşecek. Qbicart Disiplinlerarası Sanat Okulu eğitmenleri eşliğinde yapılacak atölyede çocuklar, kendi tasarladıkları yeni yıl kartlarını boyayacaklar.

Etkinlik bitiminde ücretsiz servisler

Beykoz Kundura’ya özel aracıyla gelecek misafirler için otopark hizmeti ücretsiz sağlanırken, gösterimlerin bitiminde Beykoz Kundura’dan Taksim’e ve Üsküdar istikametinden Kadıköy’e hareket edecek servislerden de ücretsiz yararlanabilirsiniz. Beykoz Kundura’nın kültür ve sanat programından detaylar beykozkundura.com’da, sınırlı sayıda biletler passo’da.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar