Arayışların Dönüştürdüğü Bir Gencin Romanı: “Değişim”Yazar Abdullah Erol Göksu, iş bulmak için gurbete gidenleri kaleme aldığı “Dönüş Sancısı” üçlemesiyle okurlarının beğenisini kazanıyor. Serinin ikinci kitabı olan “Değişim” ise bu mücadelelerin ortasındaki arayışları ve hayatını kökten değiştiren bir Alman gencini konu ediyor.

Arayışların Dönüştürdüğü Bir Gencin Romanı: “Değişim”
“Değişim” kitabı arka ve ön kapak

Ekmek kavgası için Almanya’ya yapılan göçler, edebiyatın da vazgeçilmez konuları arasında yer alırken; göçlerin yakın tanığı Abdullah Erol Göksu, “Dönüş Sancısı” üçlemesinde bu emek mücadelesini ve yaşanılan zorlukları, kişilerin psikolojileriyle beraber anlatıyor. “Hasret”, “Değişim” ve “Bitiş” isimleriyle yayımlanan üçleme; özleyen, dönüşen ve geçip giden yaşamla ilgili notlar düşüyor.

“Dönüş Sancısı” serisinin ikinci kitabı olan “Değişim”, ilk kitapta da okurun karşısına çıkan bir Alman gencinden hareketle arayışın ve dönüşümün hikâyesini ortaya koyuyor. 2000’li yıllarda felsefe bölümünde öğrenci olan gencin yaşamı, bir sorgulamayla beraber baştan sona değişirken; aşk ve polisiye ile zenginleştirilen romanda ne, nasıl, neden sorularının ardından Müslüman olmaya karar veren bir genç kaleme alınıyor. Emek, özlem ve dönüşümün hüküm sürdüğü “Değişim”, sorgulamalar ve eleştirilerle bezeli bir okuma sunuyor.

Anlama Dair Sorgulamalarla Değişim Rüzgârı Başlıyor

“Değişim”in ana karakteri olan genç, giderek derinleşen araştırmalarının neticesinde mesleğini de bu yönde seçerken; romanda var oluş ve doğumdan ölüme kadar yaşamın anlamı irdeleniyor. A. Erol Göksu, kitabında her anlamda yalnız olan insana dair söylemler sunarken; renk, dil, düşünce ve inanç sisteminden fiziksel ve biyolojik alanlara kadar farklı olan insanı ve bu farklılıklar arasındaki dengeyi titiz bir dille işliyor. Felsefe öğrencisi olunmasıyla başlayan yolculuk, tüm inançsızlıklardan uzaklaşıp, cesaretle devam edilen bir yöne doğru evrilirken; en yüksek noktaya aşk ile varılan bir yaşamın da izi sürülüyor.

Yazar A. Erol Göksu ve kitaplarıyla ilgili detaylı bilgi için goksu.de adresi ziyaret edilebilir.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.