Arda Büyük Kişisel Sergisi “Amorphe” İle Decollage Art Space’te

unnamed, Arda Büyük
unnamed, Arda Büyük

Arda Büyük’ün çalışmalarına kapsamlı bir bakış imkânı sunan kişisel sergisi “Amorphe”, 17 Ocak-12 Şubat 2023 tarihleri arasında Decollage Art Space’te sanatseverlerle buluşuyor.

Belli bir şekle, yapıya sahip olmayan anlamına gelen “amorphe” kelimesinden yola çıkan sergi, Büyük’ün kendi düzenini kurmak için, var olan düzenleri kabul etmeyerek figürlere ve objelere yeni formlar kazandırdığı üretimlerini bir araya getiriyor. Sanatçının, dünyaya iz bırakan ikonlara, tanıdık formlara yaptığı yeni yorumlar farklı kapılar aralıyor, tekamül yolculuğunun bir izdüşümüne dönüşüyor. Seçkideki çalışmalarında Büyük’ün insan, doğa, yaşam ve dünyanın dengeleri üzerine üretimlerine tanıklık ediyoruz.

Günümüz ve gündemden öte geleceğe ve varoluşa dair izleri çalışmalarına taşıyan sanatçının eserlerinde yakın geleceğe dair korku, cesaret, heyecan ve hatta ölüm temalarına rastlanıyor.

İnsan sadece özgürken kendi olabilir. Bu sebeple sergideki ana amaç, tamamen özgür bir şekilde eserleri görebilmenizdir.” Arda Büyük


Decollage Art Space

Suadiye Mahallesi, Müzeyyen Sokak, No:4/1, 34740, Kadıköy/İstanbul

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar