are Ali Şentürk’ü Ağırlıyor

are Ali Şentürk’ü Ağırlıyor


are, Ali Şentürk’ün Tarihsel ve Jeolojik Düzeltmeler isimli kişisel sergisine 7 Kasım – 25 Aralık tarihleri arasında ev sahipliği yapıyor.

Şentürk’ün çalışmaları düşünce tarihinin uzlaşması zor görünen iki kutbu, idealizm ve materyalizm arasında üçüncü bir yol bulmanın gayreti. Sanatçı, ne gökteki hakikatlere bakakalıp dünyanın maddi yanını unutmaya yanaşıyor, ne de karşısındaki taşın, maddi olanın kaosu içinde kaybolmayı arzuluyor. Taş taşlığını koruyor, sanatçı da insanlığını; ama bu iki birbirinden başka varlık arasında bir ilişki tesis oluyor. Bu ilişki medeniyet tarafından yaralanmış dünyamızın ve bu dünya içindeki psikotik varoluşumuzun iyileştirilmesi için bir ihtimal olarak beliriyor.

Tarihsel ve Jeolojik Düzeltmeler üç bölümden oluşan bir sergi. Şentürk muhatabı olan taşa ve taşın bir parçası olduğu doğaya, temsil araçlarının cenderesine düşmeden yaklaşmanın yolunu farklı teknikleri harmanlamakta bulmuş. Performans, fotoğraf ve resim çapraz ilişkilerle zaaflarının, barındırdıkları muhtemel tuzakların ötesine geçip kudretlerini
pekiştiriyor. -Murat Alat

Ali Şentürk’ün Tarihsel ve Jeolojik Düzeltmeler isimli kişisel sergisi, 25 Aralık’a kadar, Salı’dan Pazar’a 10:00 – 19:00 saatleri arasında are’de görülebilir.

Künye:
Ali Şentürk, Tarihsel ve Jeolojik Düzeltmeler, 2015, arşivsel pigment baskı, dibond üzerine sıvama, 60 x 90 cm

are
Gençlik Mah. Fevzi Çakmak Cad. No:51/A Antalya

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.