Are Projects ve Art Elsewhere ‘den Açık ÇağrıAre Projects ve Art Elsewhere 'den Açık Çağrı
Are Projects ve Art Elsewhere

Are Projects ve Art Elsewhere instagram hesaplarından Dekonstrüksiyon: Sanat ve Ekoloji/Deconstruction: Art and Ecology projesi için yerli yabancı sanatçılara açık çağırıda bulundu. Son başvuru 31 Mayıs Pazartesi günü.

Are Projects ve Art Elsewhere iş birliği ile gerçekleşen ve ortak direktörlüğünü Ecem Ümitli’nin üstlendiği, biyolog Nurbahar Usta’nın uzman ekolojik danışmanlığı desteğiyle programlanan Dekonstrüksiyon: Sanat ve Ekoloji, sanatçılardan kendi yerlerini (doğanın yanında, doğanın üstünde, doğanın içinde) sorgulamalarını ve bulmalarını istiyor. Proje eser üretimi odaklı olmayıp, var olan işler üzerinden tartışmayı hedeflemektedir. Proje, 7-13 Haziran 2020 tarihleri arasında gerçekleşecek.

Are Projects disiplinlerarası bir çalışma alanıdır. 2019’da Antalya’da faaliyete geçmiş olan bu oluşumun hedefleri arasında sanatın işlevlerini sorgulamak, diyaloğa yönelmek, proje ve işbirliklerini teşvik etmek yer alır. Çeşitli kreatif üretimleri destekleyen ve farklı pratiklere alan sağlayan are, aynı zamanda bölgenin en zengin sanat kütüphanesine ev sahipliği yapar.

Art Elsewhere küratöryel sanat inisiyatifi olarak 2017 yılında Londra’da kurulmuştur. Felsefe, teori ve bilgide süregelen dönüşümler ışığında çağdaş sanat pratiğini teşvik eder. Mekanlara özgü sergiler, çevre ve doğa ilişkisi, performanslar ve sanatsal araştırmalar üzerinde çalışır. Sergi projeleri çoğunlukla çağdaş sanat pratiği, sanatı görme biçimleri, iklim değişikliği, göç ve sınırlar, ekolojik ikilemler gibi çevresel ve sosyal konulara odaklanmaktadır.

Detaylı bilgi ve başvuru koşulları için tıklayınız.

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.