ARNUK’un Dört Şarkıdan Oluşan İlk EP’si Dinleyiciyle BuluşuyorDaha önce birçok grupta besteci ve müzisyen olarak yer alan Akif Ercihan Yerlioğlu, Berkay Küçükbaşlar ve Berat İşçioğlu, bu kez rock, caz ve folk tınılarını buluşturmak üzere ARNUK’un müziğini yaratıyor.

ARNUK'un Dört Şarkıdan Oluşan İlk EP'si Dinleyiciyle Buluşuyor
Arnuk

Albümün hikayesi Akif’in doktora araştırması esnasında saatlerini geçirdiği kütüphanenin yöneticiliğini yapan arkadaşı Berkay’a, üzerinde çalıştığı bazı şarkıları dinletmesiyle başlıyor. Gitar ve davulla melodileri şekillendirmeye başlayan ikilinin Berat’ı bas gitara davet etmeleriyle ARNUK tamamlanıyor. Bazı şarkılara üflemeli çalgı partisyonu eklenmesi tasarlanırken Işık Üstündağ’la yapılan bir prova, onun EP’de yer alacak üflemeliler için biçilmiş kaftan olduğunu ortaya koyuyor. Yakın zamanda Almanya’da yayınladığı solo albümleriyle dikkatleri üzerine çeken Ozan Tekin de bir şarkıda ARNUK’a tuşlularda eşlik ediyor.

S’nin Şarkısı

S’nin şarkısı, melodramatik elektrik gitarları, indie bas melodileri ve köşesiz davullarla bir araya getiriyor; şarkının dünyası masalsı trombon hareketleriyle tamamlanıyor. Eski bir fotoğraftan sahneler betimleyen şarkının klibi için Prelinger Arşivleri’nden edinilen görüntüler, Nil İpek Hülagü tarafından kurgulandı.

Arnuk

ARNUK, 2019 yılında, İstanbul’da bir araya geldi. Akif Ercihan Yerlioğlu (gitar, vokal) Boğaziçi Üniversitesi tarih bölümünde ders veriyor ve önceki grubu YORA’dan sonra müzik çalışmalarına tekrar heyecanla devam ediyor; Berkay Küçükbaşlar (davul) Nilipek., Kalben ve birkaç başka grupla müzik üretmeye ve çalmaya devam ederken şehir planlaması alanında doktora yapıyor; Berat İşçioğlu (bas) ise bir yandan Pür Müzik’te ses mühendisi olarak görev yaparken, bir yandan da Adamlar grubunda çalmaya devam ediyor.

1984 Lovech doğumlu. Fotoğraf çeker, sanatsever.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir