Art of Mind Programı 19 Mayıs’ta Başlıyor

Sanatçılar için özel olarak tasarlanan uluslararası Art of Mind programı Türkiye’den iki girişiminin öncülüğünde 19 Mayıs’ta başlıyor.

Art of Mind Camp
Art of Mind

Disiplinler arası etkileşimi hedefleyen uluslararası bir konuk sanatçı programı olan Gate 27 ile Avrupa’nın tek bütünsel ve canlı iyi yaşam platformu Studio Canlı işbirliğinde tasarlanan Art of Mind programı, 19 Mayıs’ta Studio Canlı mobil uygulamasında ücretsiz olarak başlıyor.

Sanatçılar için tasarlanmış çevrimiçi bir zihinsel sağlık ve gelişim kampı olan Art of Mind, pandemi döneminden etkilenen sanatçıların ruh, beden ve zihinlerini yenilemeyi ve güçlendirmeyi hedefliyor. Alanında bir ilk olan Art of Mind programının arkasında iki Türk girişimi bulunuyor.

Programın içeriğinde, Studio Canlı’nın uzmanları eşliğinde katılımcılara iyi yaşam alışkanlıkları kazandırmaya yönelik dersler yer alıyor. Mindfulness, meditasyon, pozitif psikoloji, egzersiz, yoga ve öz şefkat gibi başlıklara odaklanacak ders ve atölyelerde yaşam kalitesini artıracak yöntemler paylaşılacak.

Program ayrıca, sanatçı ve küratörler tarafından gerçekleştirilecek ve katılımcılarla bir deneyim paylaşım çemberi oluşturacak oturumları içeriyor. Art of Mind deneyim paylaşımı oturumları; Gate 27’nin kurucusu Melisa Tapan ile programın eski konuklarından Trong Gia Nguyen, Ozan Atalan, Seher Uysal, Kari Conte, Bilal Yılmaz ve Lydia Chatziiakavou ve Studio Canlı kurucularından Erhan Ali Yılmaz tarafından yürütülecek. Her hafta Perşembe günü gerçekleşecek birer saatlik seminerlerde sanatçı metinleri, hikâye anlatımı, NFT ve Metaverse dünyası, dünya sergiler tarihi, zanaat üretimi ile ilgili araştırma teknikleri gibi konulara odaklanılacak.

Sanatçıların iyi yaşam becerilerini geliştirmek ve sanat yolculuklarında onlara destek olmak amacıyla hazırlanan Art of Mind programının eğitim kadrosunda 9 ülkeden 20 uzman yer alıyor. 8 hafta sürecek olan program 19 Mayıs’ta başlayacak ve 7 Temmuz’da sona erecek. Bu süreçte katılımcılar istedikleri derslere düzenli devam koşulu olmadan katılabilecekler.

Programa katılmak için:

  • Link: https://get.studioplus.app/artofmind
  • Telefon numaranız ile kayıt olabilirsiniz! (Eğer uygulamayı indirmek isterseniz: https://m.mindfulnessstudio.app/download)
  • Herhangi bir sorun yaşarsanız: support@mindfulnessstudio.app’ten ulaşabilirsiniz.

Art of Mind programı hakkında detaylı bilgi için, Gate 27 ekibine info@gate-27.com adresinden ulaşabilirsiniz!


1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir