Art On “Ebedi Yaz” İle Tekrar Açıldı!

Art On "Ebedi Yaz" İle Tekrar Açıldı!


Art On İstanbul, 24 sanatçının katıldığı Ebedi Yaz başlıklı karma sergisi ile kapılarını tekrar açtı.

Art On, pandemi dolayısıyla kapalı olan kapılarını, 16 Haziran’dan itibaren ziyarete tekrar açtı. 24 sanatçının katıldığı karma sergi Ebedi Yaz’la ziyaretçilerini tekrar ağırlamaya başlayan galeri, pandemi koşullarında güvenli gezilebilecek ortam yarattıklarını da duyurdu.

Art On "Ebedi Yaz" İle Tekrar Açıldı!
Ebedi Yaz // Art On

Ebedi Yaz, geçirdiğimiz zor zamanlarda tarihe “bir buluşma ve dayanışma” örneği olarak not düşmek üzere kurgulanan bir sergi. Usta sanatçılarla genç isimleri, galeri temsiliyetinde olan ve olmayan sanatçıları Art On çatısı altında bir araya getiren sergi, çoklu görme olasılıklarını ortaya sererek izleyiciyle sanat eseri arasında yakın bir ilişki kurmayı amaçlıyor.

Serginin ismi için tercih edilen “ebedi yaz” ifadesi, zor geçen bir kışın ve fark edilemeyen bir sonbaharın ardından ödül gibi gelen yaz mevsimine vurgu yapıyor. Ebedi Yaz, belirsizliklerin bu döneme özgü olmadığı, her yönden yaşamımızı kuşattığı bir zamanda, durup gözlemlemenin, zihni aktif tutmanın ve öğrenmenin ne kadar anlamlı olduğunu hatırlatmak üzere yaz boyunca gerçek mekânda ve çevrim içi ortamlarda izleyici ile buluşacak.

Sanatçılar:
Ahmet Çerkez, Ahmet Elhan, Anıl Önen, Begüm Yamanlar, Burcu Erden, Canan Dağdelen, Elif Ece Alarcın, Emrah Önal, Erdal İnci, Erman Özbaşaran, Evren Sungur, Ilgın Seymen, Işıl Kapu, Melike, Mithat Şen, Oddviz, Olcay Kuş, Olgu Ülkenciler, Onur Mansız, Sena Gökçeoğlu, Sencer Vardarman, Uğur Daştan, Uluç Ali Kılıç, Ülgen Semerci

Sergi, 29 Ağustos tarihine kadar Art On ‘da görülebilir.

Önemli Not: Galeri ziyareti esnasında ziyaretçilerin maske takması ve sosyal mesafe kurallarına uymaları zorunludur. Pandemi dolayısıyla Art On her gün dezenfekte edilmektedir.

Art On İstanbul
Meşrutiyet Cad. Oteller Sok. Hanif Binası 1/A Tepebaşı 34430 Beyoğlu,İstanbul
Salı-Cumartesi 10:00-19:00⁣
Tel: 0 212 259 15 43


1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.