Art On’dan yeni oluşum; PerasmaMartin Creed
Martin Creed

Art On’un yeni oluşumu Perasma’nın duyurusu ilk kez Contemporary Istanbul’un 17. Edisyonu sırasında 2001 yılında Turner Ödülü almaya hak kazanan sanatçı Martin Creed’le gerçekleşecek.

Art On Galeri’nin 2011 yılından bu yana altını çizdiği hedefler ve vizyona paralel bir bakış açısından doğan Perasma, herhangi bir mekana bağımlı olmayan, galeri duvarlarının ötesine geçmeyi amaçlayan yapısıyla, Art On Galeri’nin yıllardır sürdürdüğü galeri programı çerçevesinde yerel sanat ortamında kurduğu köprüleri sağlamlaştırmayı hedeflerken, uluslararası alanda yeni adımlar atacak ve yeni köprüler oluşturacak.

Kapsamlı yerel ve uluslararası programıyla oluşturacağı yeni diyaloglarla, içinde bulunduğu kültür sanat ortamının önemli bir aktörü olmayı hedefleyen Perasma, Art On Galeri tarafından temsil edilen sanatçıların kariyerleri adına bu hedef doğrultusunda çalışacak.

Art On’un Pera’daki mekanı temsil ettiği sanatçılarla sergi programına devam ederken, galerinin projelerini gerçekleştireceği, sanatçılarının görünürlüğünü ve izleyiciye ulaşma süreçlerini ideal biçimde sağlamayı hedeflediği ikinci mekanı Piyalepaşa da önümüzdeki aylarda aktif olacak. Bu iki mekanın programını, temsiliyetini yaptığı sanatçılarla oluşturup, zaman zaman proje bazlı iş birliklerine de zemin sağlarken; Perasma adıyla var olacak yeni oluşum, Art On Pera ve Art On Piyalepaşa’nın, bu coğrafyanın ötesiyle oluşturabileceği iletişim kanallarının yanı sıra, uluslararası sanatçı, kurum, koleksiyoner ve sanat profesyonellerinin de Türkiye’yle kuracağı diyaloğun sürekliliği için alternatif mekanlarda varlığını sürdürecek.

Perasma İstanbul by Art On’un duyurusu ilk kez Contemporary Istanbul’un 17. Edisyonu sırasında 2001 yılında Turner Ödülü almaya hak kazanan sanatçı Martin Creed’le gerçekleşecek. Aynı zamanda müzisyen olan sanatçı dünyanın önde gelen sanat kurumlarınının koleksiyonlarında yer alıyor ve pratiğini heykel, yerleştirme ve resim gibi farklı medyumlarla sürdürüyor. Tersane İstanbul kıyılarında fuar süresince görülebilecek olan Work No. 3667/WATER başlıklı eser, kuruluşunu duyurduğu Perasma’nın misyonu için büyük önem taşıyor: Work No. 3667/WATER ile Creed, suyun yaşamsallığı; bölen, taşıyan, birleştiren, ilerleyen, yıkan ve yeniden kuran özellikleri üzerine düşünüyor.

Perasma, fuar sırasında ayrıca Art On standı içerisinde Alice Guittard, Malvina Panagiotidi, Evgenia Vereli, Desire Moheb-Zandi’nin eserlerini de sergileyecek. Bu sanatçıların eserleri farklı parçaları bir araya getiren kompozisyonlardan oluşuyor; bölünme ve birliktelik temalarına odaklanıyor.
Art On standında Art On’un temsil ettiği ve farklı disiplinlerde eser üretimi yapan sanatçıların son dönemdeki eserlerinden oluşan bir seçki de fuar kapsamında sanat izleyicileri ile buluşacak.

Fuarda; Damla Sari, Enis Malik Duran, Gürsel Soyel, Hüseyin Aksoylu, Koray Tokdemir, Mert Diner, Oddviz, Olcay Kuş, Onur Mansız, Ufuk Yılmaz eserleriyle Art On standında yer alacak.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir