Arter’de Eş Zamanlı 7 Sergi!


Dolapdere’de ki yeni binasına taşınan Arter, ihtişamlı açılışıyla beraber 7 sergiye ev sahipliği yapıyor.

-SAAT KAÇ?

SAAT KAÇ?

Emre Baykal ve Eda Berkmen küratörlüğünde Arter Koleksiyonu’ndan oluşturulan Saat Kaç?, bellek, zaman ve mekan kavramları etrafında şekilleniyor.

-OFFROAD, V2

OFFROAD, V2
OFFROAD, V2

Céleste Boursier-Mougenot’nun kişisel sergisi, offroad,v2, dışarıdaki rüzgarın hareketine duyarlı bir elektro-mekanik sistem aracılığıyla hareket eden üç adet kuyruklu piyanodan oluşuyor.

-BEYAZIMTIRAK

BEYAZIMTIRAK
BEYAZIMTIRAK

Ayşe Erkmen’in, Emre Baykal küratörlüğündeki sergisi Beyazımtırak, sanatçının 1970’lerden bu yana gerçekleştirdiği sanatsal üretim içinden retrospektif bir anlayışla seçilenlerle birlikte, bu sergi için özel olarak tasarlayıp ürettiği yeni işleri bir araya getiriyor.

-BİR AN İÇİN DURDU

BİR AN İÇİN DURDU
BİR AN İÇİN DURDU

İnci Furni yapıtlarında nesnelerle, mekanlarla ve birbirleriyle ilişkilenme şekillerine odaklanıyor. Bir An İçin Durdu’da sanatçı, temsilin, hareketin ve dilin alışagelmiş kullanımlarını sekteye uğratan anların izini sürüyor.

-GİZLİ KONFERANS

GİZLİ KONFERANS
GİZLİ KONFERANS

Rosa Barba’nın çeşitli müze depolarında çektiği, üç bölümden oluşan bir film serisi. Rosa Barba, Gizli Konferans ile birlikte izleyiciyi Tate Modern dahil olmak üzere üç farklı müzenin depo alanına, burada bambaşka çağlardan yapıtların arasında geçebilecek gizli bir sohbetin ortasına davet ediyor.

-KELİMELER PEK GEREKSİZ

KELİMELER PEK GEREKSİZ
KELİMELER PEK GEREKSİZ

Küratörlüğünü Selen Ansen’in yaptığı ve Arter Koleksiyonu’ndan bir araya getirilmiş olan, ”Kelimeler Pek Gereksiz” sergisi jest, kalıntı ve iz temaları etrafında şekilleniyor. Seyirciyi, sanat ve yaşam arasında köprü kuran eserleriyle bir sanat kurumunun barındırdıkları üzerine düşünmeye davet ediyor.

-ALTAN GÜRMAN

ALTAN GÜRMAN
ALTAN GÜRMAN

Küratörlüğünü Başak Doğa Temür’ün üstlendiği Altan Gürman retrospektif sergisi, 1976 yılında hayatını kaybeden sanatçının 11 yıllık üretimini bir araya getiriyor. Arter Koleksiyonu’ndan oluşturulan sergide, 39 yapıtın yanı sıra sanatçının arşivinden seçilen eskiz, fotoğraf, ders notu, nesne ve dökümanlar da yer alıyor.

Arter 2020 yılına kadar ücretsiz ziyaret edilebilecek. Pazartesi hariç saat 11:00-19:00. Ayrıca her ayın ilk Cumartesi günü ” uzun Cumartesi” olup 10:00-24:00 arası açık olacak.

ARTER
Irmak Caddesi No: 13 Dolapdere
Beyoğlu 34435 İstanbul

1988, İstanbul doğumlu. Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi mezunu.

2 Yorum

  1. Selda Reply

    Arter’de otopark var mı? Aracımızla gelmek istiyoruz ama hiç bir bilgi yok bu konuda. Kocaman yeni bina yapmışlar otopark olayını düşünmüşlerdir diye umuyoruz?

  2. SanatOkur Reply

    Merhaba, Arter internet sitesinde aşağıda vereceğimiz bilgi yer almakta.

    “Arter’e aracınızla gelmeniz durumunda, Taksim Medya Otoparkı, İstanbul Kongre Merkezi otoparkı (Inter Park) ile Divan Elmadağ, Beyoğlu Tepebaşı ve Piyalepaşa ISPARK’larını kullanabilirsiniz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir