Aruz Vezni Yeni Hikâyeler Yazmak İçin Sahnede

“Yapamayız. Çünkü yapamaz insan.
Bilerek yaşayamaz. Unutarak da yaşayamaz.”

Berk Kaya tarafından yazılan, Musa Can Pekcan tarafından sahneye uyarlanan Aruz Vezni, yolculuğunu yeni sezonda da sürdürüyor. Eray Karadeniz ve Haluk Deniz Aydın’ın rol aldığı “Aruz Vezni” 24 Aralık Cumartesi saat 20.30’da K! Kültüral Performing Arts’da izleyiciyle buluşacak.

Aruz Vezni
Aruz Vezni

Aruz ve Vezni, oyun ve yaşam döngüsünün içine sıkışmış iki oyuncudur. Bize tüm belleksizlikleri ile seslenmek için sahnededirler. Oynamaları gereken bir oyun, geçmeleri gereken kapı; kendi belleklerinin, geçmişlerinin, yaşanmışlıklarının, yaşanmamışlıklarının, unuttuklarının, hatırladıklarının kendisidir. Oradan çıkmanın tek yolu tüm bunlarla yüzleşmektir. Aksi takdirde yarın, ne dünden ne bugünden farklı olmayacaktır.

Idea Performance yapımı olarak sahnelenen Aruz Vezni’nin yapımcılığını Hilal Ayşen Aydın, yönetmenliğini Musa Can Pekcan, yönetmen yardımcılığını ise Merve Güran üstleniyor. Oyunun dekor tasarımı Uha Buba, müzik tasarımı Tuğcan Eğüz, ışık tasarımı ise Ataberk Öğe’ye ait.

Aruz Vezni, 2022-2023 sezonu boyunca tiyatro severlerle buluşmaya devam edecek.

“Oyunculuğun Ruhuna Yolculuk”

“Aruz ve Vezni ikilisini geleneksel tiyatromuza, Kavuklu ile Pişekâr’a, Karagöz ile Hacivat’a bağlayan parlak bir girişin ardından yazar, tüm tiyatro biçemlerine girip çıkarak, onları oyunculuğun özüne, ruhuna doğru bir yolculuğa çıkıyor. Türkiye’de ne yazıktır ki çok az karşılaştığımız üst düzey bir Absürt Tiyatro örneği.” -Erdoğan Mitrani, Şalom

KÜNYE
Oyuncular:
Aruz:
Eray Karadeniz
Vezni: Haluk Deniz Aydın

Yazan: Berk Kaya
Yönetmen: Musa Can Pekcan
Yardımcı Yönetmen: Merve Güran
Yapımcı: Hilal Ayşen Aydın
Dekor Tasarım: Uha Baba
Işık Tasarım: Ataberk Öğe
Müzik: Tuğcan Eğüz
Reji Asistanı: Derin İnce
Sahne Amiri: Enes Akyıldız
Fotoğraf: Volkan Erkan
Görsel Tasarım: Çağrı Mustafa Alkan

Biletler Biletix‘te.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar