Zaman: 5 July, 2020

ASG’den Sanatçılara Açık Çağrı!


Açık Stüdyo Günleri 2020 sanatçı başvuruları başladı. Son başvuru tarihi 20 Ağustos Perşembe günü.

2-4 Ekim 2020 tarihleri arasında 7.si gerçekleştirilecek olan Açık Stüdyo Günleri‘nde sanatçılar, ev ve atölyelerinde kendi eserlerini meraklı bir izleyici kitlesi ile fiziksel olarak paylaşma fırsatı buluyor. ASG 2020´de resim, heykel, seramik, fotoğraf, enstalasyon, video ve performans gibi disiplinler üzerine çalışmalar gerçekleştiren görsel sanatçılar, Taksim, Cihangir, Galata, Karaköy, Tophane, Teşvikiye, Adalar ve Kadıköy bölgelerinde bulunan ev ve atölyelerini ziyaretçilere açıyorlar.

Hüseyin Rüstemoğlu Atölyesi

Ziyaretçiler ise harita aracılığıyla bir atölyeden diğerine ulaşarak normalde ziyarete açık olmayan, sanatçıların çalışma ortamlarına misafir olacak.

Sanatı sergilemek ve günümüz sanat piyasasının önemli unsurlardan biri olan “ağ oluşturma” için bağımsız bir yapı mantalitesi güden Açık Stüdyo Günleri, aynı zamanda sanatın herkese erişimine olanak sağlamayı amaçlıyor.

Kimler başvurabilir?
Taksim, Cihangir, Galata, Karaköy, Tophane, Teşvikiye, Adalar ve Kadıköy bölgelerinde ev, atölye ve alanlari bulunan resim, heykel, fotoğraf, illüstrasyon, video ve performans gibi disiplinler üzerine çalışmalar gerçekleştiren tüm görsel sanatçı ve bağımsız sanat mekanları başvuru yapabilir.

Nasıl başvurulur?
openstudiodays.com adresinde bulunan ASG başvuru formunu doldurduktan sonra 5 farklı eser-projenizi ve kendi fotoğrafınızı ekleyerek 20 Ağustos 2020´ye dek openstudiodays@gmail.com´a göndermelisiniz.

Daha fazla bilgi ve başvuru için; openstudiodays.com adresini ziyaret ediniz.

Açık Stüdyo Günleri/Open Studio Days, kar amacı gütmeyen ve sponsorsuz bir organizasyon olarak Deniz Beşer tarafından koordine edilmektedir.

Açık Stüdyo Günleri/Open Studio Days
openstudiodays.com / openstudiodays@gmail.com
ig: @openstudiodays
facebook: openstudiodays

Nil Has

1988, İstanbul doğumlu. Sahne ve Gösteri Sanatları Yönetimi mezunu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir