Aslı Maj’dan yeni şarkı: “Yoruldu Mu Patron”

Aslı Maj, “Yoruldu Mu Patron”u bağımsız olarak tüm dijital müzik platformlarında müzikseverlerin beğenisine sundu.

ASLI MAJ
ASLI MAJ

Birbirinden farklı ve sıra dışı şarkılara imza atan sanatçı, enstrümanı klasik kemençedeki performansıyla da dikkat çekiyor. Pek çok şarkısında olduğu gibi Yoruldu mu Patron’un söz, müzik ve düzenlemesi de yine sanatçının kendisine ait.

Aslı Maj’ın pandemi sürecinde Kanadalı müzisyen Kevin Finseth ile yaptığı klasik kemençesiyle ve sesiyle eşlik ettiği 3 parçadan oluşan “Anatolia Suite” tam bir doğu – batı sentezi.

Aslı Maj Kimdir?

Aslı Maj. 21 mart İstanbul doğumlu. Şarkıcı, yorumcu, kemençevi, besteci ve söz yazarı…

İlköğretime 5 yaşında başlayan sanatçı, orta, lise ve üniversite eğitimini İ.T.Ü.Türk Musıkisi Devlet Konservatuarı’nda tamamladı. 10 yaşında müzik eğitim hayatına atılan sanatçı, ilk bestesini 12 yaşında yazdı.

Konservatuarın ilk yıllarında meslek sazı bağlama olup, üniversite döneminde 3 telli klasik kemençe ile eğitimine devam etti. Yüzlerce sözlü beste çalışmaları olduğunu belirten sanatçı, halen yazmaya devam etmekte. 2000’li yıllarda Of aman Nalan, Eda & Metin Özülkü gibi pek çok sanatçıyla back vocal olarak sahne çalışmaları ve bir çok albüm kayıtlarında gerek enstrümanıyla,gerek sesiyle yer aldı.

Yoruldu Mu Patron Şarkı Linkleri

Apple Music | Spotify

1984 Lovech doğumlu. Fotoğraf çeker, sanatsever.