Aspendos Antik Tiyatrosu’nda Sokak Hayvanları İçin Unutulmaz Konser

Limak Vakfı’nın kurucusu olduğu Limak Filarmoni Orkestrası, sokak hayvanları yararına düzenlediği konserle Aspendos Antik Tiyatrosu’nun benzersiz atmosferinde müzikseverlerle buluştu.

Aspendos Antik Tiyatrosu’nda Sokak Hayvanları İçin Unutulmaz Konser
Limak Senfoni Orkestrası konserinden görüntü

Limak Vakfı tarafından çok sesli müziği geniş kitlelere ulaştırmak amacıyla 2017 yılında kurulan Limak Filarmoni Orkestrası 04 Ağustos akşamı sokak hayvanları için çaldı. Orkestra şefliğini şef Turan Manafzade‘nin üstlendiği unutulmaz konserde Limak Filarmoni Orkestrası’na Britain’s Got Talent Birincisi Jonathan Antoine, Amerika / İspanya Got Talent Birincisi Cristina Ramos ve Paraguaylı arp sanatçısı Victor Espinola eşlik etti.

Konserden elde edilen tüm gelirler ise sokak hayvanları yararına Çesal Doğa ve Hayvan Severler Derneği’ne bağışlandı.

Jonathan Frederick Antoine Hakkında

Jonathan Frederick Antoine 1995 Essex doğlumlu, İngiliz klasik eğitimli bir tenordur. Sıradışı bir müzik insanı olarak tanımlanıyor. İlk albümü olan “Together” çıktığında sanatçı 17 yaşındaydı. Jonathan’ın ilk solo albümü “Tenore”, Ekim 2014’te yayınlandı. 19 yaşında ise ilk bir numaralı klasik albümüne sahipti. Büyüleyici sesiyle hayat verdiği eseler, başarılı üne kavuşmasını sağladı. Müzik ile kurduğu bağ ve başarısı onun işini tutkuyla yaptığını gösteriyor.

Victor Espinola Hakkında

Victor Espinola, Güney Amerika, Paraguay doğumlu. Genç yaşta tanıştığı Paraguay arpında disiplinli çalışması ve yeteneğiyle ustalaştı. Zamanla var olan yeteneğini geliştirerek ve yeni teknikler öğrenerek uluslararası ün kazandı. New Age müzisyeni ve besteci Yanni ile dünyayı dolaştı.

Müzikal yaklaşımı dans, flamenko, çingene, Brezilya, Orta Doğu, Afrika, Pop ve Orta Doğu müziğinden etkilenmiştir. Sahne performansları söz konusu olduğunda, o özgün bir sanatçıdır.

Christina Ramos Hakkında

Christina Ramos, 1979 Las Palmas doğumludur. Rock ve opera sanatçısıdır. You’ve Got Talent İspanya’nın ilk sezonunu kazanan ismi oldu. 2011’den 2015’e kadar “Pavorotti & Friends” grubuyla çalıştı. Sanatçının canlı bir albümü ve birkaç single çalışması vardır. Büyüleyici performans stili ve benzersiz yaklaşımıyla Christina, türünün örneği bir sanatçıdır.

Şef Turan Manafzade Hakkında

Azerbaycan’ı dünya sahnelerinde temsil eden en genç kadın orkestra şefi olan Turan Manafzade, 1991 yılında Bakü’de doğdu. Azerbaycan Devlet Sanatçısı piyanist İslam Manafov’un kızı olan Manafzade, ilk müzik eğitimine 6 yaşında Abşeron Çocuk Müzik Okulu’nda başladı.

Orkestra şefliğinin yanı sıra piyanist olan Manafzade, bugüne kadar Almanya, Avusturya, İtalya, İsviçre, Azerbaycan, Türkiye, Romanya, Özbekistan ve birçok ülkede konserler vermiştir.

2012 yılında MSGSÜ Devlet Konservatuarı’nda Doç. Nurferi Onur’un piyano sınıfından mezun olan Turan Manafzade, aynı zamanda Hasan Uçarsu ve Mehmet Nemutlu ile Kompozisyon, Ahmet Altınel ile Kontrpuan, Özkan Manav ile Füg çalışmıştır.

Boris Petrushansky ve Tamara Poddubnaya’nın piyano masterclass’larına katılmış, 2012 yılında Avusturya’nın Salzburg şehrinde her yıl düzenlenen Uluslararası Yaz Müzik Akademisinde elemeleri geçerek Dimitri Bashkirov’la çalışma fırsatı yakalamıştır.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.