Ataman Oğuz “Desen” Sergisi 19 Aralık 2021 Tarihine Kadar Rumeli Desen Eczanesinde

Ataman Oğuz "Desen" Sergisi
Ataman Oğuz “Desen” Sergisi

Rumeli Desen Eczanesinin her ay bir sanatçıya ayırdığı duvarının 19 Kasım – 19 Aralık 2021 tarihleri arasındaki konuğu desenleri ile Ataman Oğuz.

“Duvar” çoğu kez olumsuz bir pekiştireci, bir sınırlılık alanını tanımlar ve durağandır. Varlık felsefesi, varlığı etkileyen ve etkilenen olarak belirtir. Bir boşuğa ya da duvara insan zekasının ve duygusunun eseri olan bir nesneyi koyduğunuzda orası artık etki yaratan bir iletişim alanıdır.

Gary Edson’a göre sergi; düşünceleri değiştirmek, bilgiyi arttırmak ve davranışları yönlendirmek, amaçlı bilgi ve fikir transferi sağlayan bir iletişim olarak tanımlanmıştır. Bir eczane düşünün duvarını sanata, dahası bir iletişim alanına dönüştüren… Bir duvar ki bir kamusal alan dileyen herkesin izlediği ve üzerine fikir beyan edebildiği…

Ataman Oğuz‘un “Desen” sergisi, 19 Aralık tarihine kadar Nişantaşı Rumeli Caddesi 21, Rumeli Desen Eczanesinin duvarında olacak.

Ataman Oğuz portfolyo çalışması

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.