Atilla Buğra’nın Yeni Romanı 1977 Çıktı!

Atilla Buğra'nın Yeni Romanı 1977 Çıktı!

Atilla Buğra’nın “üçüncü sayfa cinayeti”nin bir insanın hayatını nasıl değiştirdiğini ince detaylarıyla okuyuculara sunduğu kitabı 1977, Parana Yayınları’ndan çıktı.

Atilla Buğra‘nın “üçüncü sayfa cinayeti”nin bir insanın hayatını nasıl değiştirdiğini ince detaylarıyla okuyuculara sunduğu kitabı 1977, Buğra’nın 40’lı yıllardan günümüze uzanan bir cinayeti eski bir gazeteci olan 80 yaşındaki kurgu karakteri üzerinden okuyucuya sunuyor.

Atilla Buğra kitabı 1977 hakkında şu cümleleri paylaşıyor: “Elli saate yakın belgesel ve döneme ait video izledim. Çoğu Milliyet ve Cumhuriyet gazetesine ait, bine yakın gazete küpürü okudum. Dönemin polis tutanaklarını, sendika bildirilerini inceledim. Elbette tüm bunlar gerçeklik algısını en üstte tutmak için yapıldı. Zaten kitabın içerisinde yer alan tüm gazete haberleri de “gerçek” haberlerden oluşmakta. Fakat tüm bunları size ben değil artık seksen yaşında olan eski bir gazeteci; Kemal Güngör anlatıyor. Bu hikâye, onun şimdiye dek kimseye anlatmadığı, anlatamadığı sırlarını içeriyor.”

1977 hakkında

“Sıradan hayatımın değişmek üzere olduğunun farkında değildim ama o yılın en kötü olayının migrenim olmayacağına dair içimde tuhaf bir his vardı. Zaten kim hayatını değiştirecek bir anın yaklaştığını önceden kestirebilir ki? Bu sadece bir his, hatta bir yumru. Hani bazen insanın boğazına bir yumru oturur ve her yutkunmada varlığını hissettirir ya, tıpkı onun gibi bir his…”

Vahşice öldürülen bir anne ve kızı.
Kayıp bir çocuk.
Bir gazeteci.
Cinayet, bu sıra dışı hikâyenin sadece başlangıcı…

KÜNYE
Eser Adı: 1977
Yazar Adı: Atilla Buğra
Yayınevi: Parana Yayınları
Türü: Roman
Katkıda Bulunanlar: (Yayın Yönetmeni: Emine Yıldızgil, Editör: Kemal Kaçamak)
Cilt Bilgisi: Amerikan Cilt
Kağıt Bilgisi: 2. Hamur-Enso
Basım Tarihi: Mart 2021
Basım Bilgisi: 1. Basım
Sayfa Sayısı: 136
Kitap Boyutları: 13,5 x 21
ISBN No: 978-625-7234-14-6
Barkod No: 9786257234146
Etiket Fiyatı: 26,00 TL
KDV: 0%

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.