Ayça Ersoy’un “Paramparça” Resim-Mozaik Sergisi 8 Ağustos’a kadar görülebilir

Ressam Ayça Ersoy’un, “PARAMPARÇA” adlı sergisi Ağustos’a kadar Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü’nde sanatseverlerin beğenisine sunuluyor.

Orhan Kemal Meydanı

600 metrekare büyüklüğündeki meydana, edebiyat tarihinde önemli bir yere sahip, Anadolu medeniyetleri ve kültürümüze katkıları ile bilinen değerli sanatçı Orhan Kemal’in adı verildi. Yerli ve yabancı sanat severlerin bir araya geldiği Dibeklihan’da yer alan Orhan Kemal Meydanı’nda resim, heykel, fotoğraf vb. sanat eserleri sergilenmesinin yanısıra değişken etkinlikler düzenlenmektedir.

Ayça Ersoy'un "Paramparça" Resim-Mozaik Sergisi 8 Ağustos'a kadar görülebilir

Ayça Ersoy Kimdir?

20 Şubat 1978´de İstanbul´da doğdu. 1996 – İstanbul Özel Semiha Şakir Koleji´nden mezun oldu. 1998 – Oxford Brookes Üniversitesi´ndeki İşletme öğrenimini, geçirdiği trafik kazası sonucu sağlık problemleri sebebiyle yarım bırakmak zorunda kaldı. 1999 – Fizik tedavi süreci içinde “Ayten Turanlı” ile seramik çalışmalarına başladı. 1999 – 2000 – Ressam Nilüfer Tokay ile çalışmalarına resim dalında devam etti. 2000 – 2004 – Ressam İrfan Önürmen´den dersler aldı. 2004 – 2007 – Resim derslerine “AntoninoCosentino” ile devam etti ve bu dönemde üç karma sergide resimleri yer aldı. Sanatçı 2008 – 2009 sergi sezonu içinde gelecek vaat eden ilk on genç sanatçı arasında yer almıştır. 2009 yılından itibaren Bodrum´da ressam ve heykeltıraş Rıfat Koçak’tan dersler aldı. Bu kadar senenin sonunda şimdi Bodrum’da, sanatçı aynı zamanda ebru sanatçısı Mehmet Selim Saygılı eşliğinde ebru sanatına modern ve kişisel bir yorum getirmiştir.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.