Aycan Teztel’den Dinleyenleri Galakside Yolculağa Çıkaracak Yeni ÇalışmaYetenekli müzisyen Aycan Teztel, yeni bestesi “Escape to Mars”ı müzikseverlerin beğenisine sunuyor. “Escape to Mars”, 11 Kasım’da tüm dijital platformlarda yayınlanacak.

Son çalışması “Flyin’ High” ile liste başarısı yakalayan Aycan Teztel, “Escape to Mars” adlı yeni parçasında Anıl Şallıel, Batu Şallıel, Tolga Bilgin, Williams Richart Cardoso ve Volkan Öktem gibi Türk ve global caz dünyasından önemli isimlerle çalıştı.

Aycan Teztel
Aycan Teztel

Sanatçının izlediği bir belgeselden esinlenerek bestelemeye başladığı “Escape to Mars”, stüdyo kayıt aşamasında yer alan müzisyenlerin kişisel lezzetleri ve katkılarıyla harmanlanarak içinde değişik yapıda çeşitlilik barındıran bir projeye dönüşüyor. Teztel’in ana enstrümanı trombon yerine piyano ve bas gitar çalarak yer aldığı parça, Volkan Öktem ve Williams R. Cardoso’nun enstrümanlarının ritmik zenginliği ve Anıl Şallıel, Batu Şallıel ile Tolga Bilgin’den oluşan üflemeli çalgıların hoş tınılarıyla birleşerek cha cha ile afro cuban stillerini içeren ve fusion özelliği taşıyan bir zenginliğe ulaşıyor.

Kenan Doğulu ile dostluğu çok öncelere dayanan Aycan Teztel’in son çalışması “Escape to Mars” 11 Kasım’da Doğulu Music tarafından tüm dijital platformlarda yayınlanacak.

Beste & Düzenleme: Aycan Teztel
Piyano & Bas Gitar: Aycan Teztel
Saksofon: Anıl Şallıel & Batu Şallıel
Trompet: Tolga Bilgin
Perküsyon: Williams Richart Cardoso
Davul: Volkan Öktem
Miks & Mastering: Erkan Adlin
Yapımcı: Kenan Doğulu
Yapım: Doğulu Music
Yapım Koordinatörü: Umay Azeri
Dağıtım: Eğlence Fabrikası

Escape to Mars

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir