Aycan Teztel’den Yeni Şarkı: Flyin’ High

Aycan Teztel
Aycan Teztel

Caz müziğin duayen ismi Aycan Teztel, Doğulu Music tarafından yayınlanan yeni teklisi “Flyin’ High” ile müzikseverlerle buluşuyor.

Trombon, bas ve piyano sanatçısı, İstanbul Superband’in orkestra şefi Aycan Teztel, yeni parçası “Flyin’ High” ile müzik listelerine geri dönüyor.

Söz, beste ve düzenlemesi Aycan Teztel’e ait olan parçayı, Brezilyalı ünlü caz sanatçısı Nanny Assis’in oğlu Dani Assis seslendiriyor. Aycan Teztel, ünlü sanatçı Dizzy Gillespie’nin unutulmaz parçası ‘Groovin’ High’dan esinlenerek yarattığı yeni şarkısı Flyin’ High’ın ismi ve sözleriyle ilham kaynağına atıfta bulunuyor.

Türkiye’nin en iyi caz müzisyenlerini bir araya getiren İstanbul Superband’ı kurarak Dianne Reeves, Dee Dee Bridgewater, Natalie Cole ve Kurt Elling gibi Grammy ödüllü sanatçılarla birlikte birçok performansın şefliğini yapan, İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Caz Anasanat Dalı’nın kurucu üyelerinden biri ve öğretim görevlisi olan Aycan Teztel, yeni parçası ‘Flyin’ High’ı uzun yıllardır tanıdığı Kenan Doğulu’nun müzik şirketinden yayınlamaya hazırlanıyor.

Künye

Söz & Müzik & Düzenleme: Aycan Teztel
Vokal: Dani Assis
Trombon & Piyano & Bas Gitar: Aycan Teztel
Saksofon: Batu Şallıel
Trompet: Şenova Ülker
Perküsyon: Tunç Çakır
Davul: Volkan Öktem
Miks & Mastering: Erkan Adlin
Yapım: Doğulu Music
Dağıtım: Eğlence Fabrikası

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar