“Aynı Nehirde 9 Kez Yıkanılmaz” İsimli Fotoğraf Sergisi Pickhobi’de!

"Aynı Nehirde 9 Kez Yıkanılmaz" İsimli Fotoğraf Sergisi Pickhobi'de!
“Aynı Nehirde 9 Kez Yıkanılmaz” İsimli Fotoğraf Sergisi Pickhobi’de!

Dünyada önemli başarılar yakalamış fotoğrafçılarla birlikte Pickhobi Fotoğraf Sergisi, 15 Ekim’de kapılarını açıyor. Uluslararası üne sahip dokuz Türk fotoğraf sanatçısının eserlerinin sergileneceği etkinlik “Aynı Nehirde 9 Kez Yıkanılmaz” ismiyle hayat buluyor.

Fotoğraf meraklılarının beklediği ve sanat camiası için büyük önem taşıyan Pickhobi Galeri’de gerçekleşecek fotoğraf sergisi, 15 Ekim’de kapılarını açıyor. Çarpıcı, iddialı ve modern fotoğraflardan oluşan ayrıca özgün koleksiyonuyla ilham veren Pickhobi, uluslararası üne sahip dokuz Türk fotoğraf sanatçısının eserlerini 15 Ekim tarihinden itibaren sergileyecek.

Sanat ve dekorasyonun buluşma noktasında yeni bir soluk olmak üzere kurulan Pickhobi, çarpıcı, iddialı ve modern fotoğraflardan oluşan özgün koleksiyonuyla ilham veren yaşam alanlarının vazgeçilmez parçalarını sunuyor.

Fotoğraf sanatını ve fotoğrafçıları destekleyerek sanatçıların eserlerini daha büyük kitlelere ulaştırma amacıyla yola çıktıklarını söyleyen Pickhobi Sözcüsü Oğulcan Arslan, sergide fotoğraf sanatçılarının estetik, çarpıcı ve dinamik eserlerinin yakından görülme fırsatı olduğunu söyledi. Sergiyle ilgili bilgi veren Arslan “Sergimizi ‘Aynı Nehirde Dokuz Kez Yıkanılmaz’ ismiyle 15 Ekim’de açıyoruz. Türkiye sanatı için büyük önem taşıyan dokuz ünlü fotoğraf sanatçısının eserlerini aynı çatı altında bulmak mümkün olacak.

Ayrıca serginin haricinde dinamik ve canlı renklerden oluşan, bulunduğu alana enerjisini yansıtan fotoğrafları kendi özel seçkimize kattık. Duvarlarda daha çok sade ve ölü renkler görülürken biz bunu kırmak istedik ve yeni bir trend oluşturduk. Kendi koleksiyonumuzun seçkisine dört küratör ve üç iç mimar eşlik etti. Koleksiyonumuzu üç aylık bir süre zarfında oluşturduk” diye konuştu.

Her ölçekte ihtiyaç duyulan görsel içerikli duvar dekorasyonu kapsamında baskı – çerçeveleme yöntemlerine hâkimiyeti ve profesyonel ekibiyle Pickhobi yenilikçi tasarımlara imza atıyor. Bünyesinde barındırdığı beş farklı sunum yöntemi ile mimarların ihtiyacına cevap vererek sanat ile dekorasyonu bir araya getiriyor.

Dünyanın dört bir yanından seçkin fotoğrafçıların sanatsal eserlerini cam ve çerçeveleme yöntemi ile tablolama, canvas, diasec ve cam tablo olarak beş sunum yöntemi kapsamında geniş bir iç dekorasyon hizmeti sunuyor. Randevu ile istenen eserleri satın alınmadan önce yaşam alanlarına ücretsiz olarak taşıyor. Bu sayede mimarların üzerinde çalıştıkları alanda veya iç mimaride estetik görünüme değer veren bireylerin evlerinde, eserleri görmelerine olanak tanıyor.

Pickhobi’nin koleksiyonunda bulunan eserleri kurumsal şirketler, oteller, hastane ve özel kuruluşlar için iç mimarlar eşliğinde seçerek çerçeve ve özel camlarla tamamlanabildiğini belirten Oğulcan Arslan, duvar dekorasyonu konusunda randevu alınan eserlerin ücretsiz olarak yaşam alanlarına götürüldüğünü ve dekorasyona uyumunu yerinde görerek satın alınabildiğini söyledi.

Oğulcan Arslan, serginin ‘Aynı Nehirde Dokuz Kez Yıkanılmaz’ temasını ise ‘dokuz farklı sanatçının dokuz farklı hikayesinin en temelde ruhlarından parçalar barındırma durumu’ olduğunu ifade etti. Ödüllü ve uluslararası camianın çok yakından tanıdığı sanatçıların bulunacağı açılışta fotoğraf dernekleri ve kulüplerin de yer alması bekleniyor.

Sanatçılar

Berk Kır
Bülent Kılıç
Cansu Yıldıran
Deniz Çeliker
İlknur Can
Mustafa B. Satkın
Sevil Alkan
Suzan Pektaş
Zeynep Özkanca

Pickhobi

Sanat ve dekorasyonun buluşma noktasında yeni bir soluk olmak üzere kurulan Pickhobi, çarpıcı, iddialı ve modern fotoğraflardan oluşan özgün koleksiyonuyla ilham veren yaşam alanlarının vazgeçilmez parçalarını sunuyor. 90’lı yılların başlarında Amerika’nın Los Angeles şehrinde başlayan serüveni günümüze taşıyarak, benzersiz bir hizmet anlayışını sanatla buluşturan Pickhobi, dünyanın dört bir yanındaki fotoğraf sanatının seçkin eserlerinden oluşan koleksiyonu istenen mekâna taşıma ve dekorasyonu tamamlama seçeneği de sunuyor.

Modern yaklaşımı, geniş ürün yelpazesi ve ulaşılabilirlik ilkesi ile sanatı kitlelerle buluşturmayı hedefleyen Pickhobi, sanat dünyasının önde gelen aktörlerinden olma hedefiyle çalışıyor. Dünyanın en gizemli noktalarından estetik fotoğraflar barındıran Pickhobi, dünyanın önde gelen çerçeve üreticilerinin yüksek kalite profillerini kullanarak çerçeve standartlarını bir üst seviyeye taşıyor. Tasarımcıların her bir fotoğraf için ayrı ayrı hazırladığı modern çerçeveler, farklı renkler ve kombinasyonlar ile Pickhobi yeni bir akıma da öncülük ediyor. 1584 yılında kâğıt üretimine başlayan ve fine art baskının vazgeçilmezi Hahnemühle kağıtlarını kullanan Pickhobi, fotoğraf sanatını yüksek kalitede standardıyla sonsuzluğa taşıyor.


İçerenköy, Döndü Sk. 10/A, 34758 Ataşehir/İstanbul

1984 Lovech doğumlu. Fotoğraf çeker, sanatsever.