Aysberg Rock Grubunun İlk Teklisi Yayında!Psikolog Caner Özdemir ve seramik sanatçısı Seçilya Biçer’in müzik serüveni…

Aysberg’in psikolog gitaristi Caner Özdemir’in annesi olan Aysel Özdemir Hasırcıoğlu’nun, eşinin ölüm yıldönümünde onun için söylediği özlem dolu sözlerden ilhamla yapılan bir şarkı; ‘Sonsuzluk’ metaforu ölüme atıf yapıyor.

Söz: Caner Özdemir
Müzik: Caner Özdemir – Hande Ertürk
Aranjör: Çağdaş Özdemir (Ekho Rock Grubunun Vokalisti)
Mix – Mastering: Barış Çağlar

Seçilya Biçer

Grubunun vokalisti olan Seçilya Biçer’in müziğe ilgisi çocuk yaşlarda başladı. İlkokul 4.sınıfta müzik öğretmeninin yönlendirmesiyle İzmir Devlet Senfoni Orkestrasında koristliğe başladı. 2007 yılında girdiği Dokuz Eylül Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Seramik ve Cam Ana Sanat Dalından 2011 yılında mezun oldu. 2010 yılından beri çeşitli organizasyonlarda solistlik yapmaktadır. Narlıderedeki seramik atölyesinde çalışmalarına devam etmektedir.

Caner Özdemir

Grubun gitaristi olan Caner Özdemir, daha çocukluk yıllarında arkadaşları arasında müziğe olan ilgisiyle tanındı. İlkokul yıllarında, Ekho rock grubunun vokalisti olan ağabeyi Çağdaş Özdemir’in yönlendirmesiyle gitara başladı.

İlk kez ortaokulda bir rock grubunda çalmaya başlayan Caner Özdemir, lisede temel gitar armonisi eğitimi aldı. Okul gruplarında bas / elektro gitar çaldı ve konserlere çıktı.

Lisenin bitimiyle, müzik hayatına yine hard rock gruplarında çalarak devam etti. 2007 yılında psikoloji öğrenimi için KKTC’ye giden Özdemir, üniversite yıllarında ağırlığını bestecilik yönünü geliştirmeye verdi.

2020 yılında İzmir’de tanıştığı Seçilya Biçer ile Aysberg grubunu kurdu.

1984 Lovech doğumlu. Fotoğraf çeker, sanatsever.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.