Ayşegül Yapar, Ece Yalçın ve Sofia Abraham Üretimleriyle 5533’te

Ayşegül Yapar, Ece Yalçın ve Sofia Abraham’ın çalışmalarından oluşan Kırık Oktav, 26 Kasım Cumartesi günü 5533’te açılıyor. Sanatçılar, insan emeğinin merkezde olduğu üretim koşullarını örüntü, çoğaltma, baskı, kayıt gibi yöntemler kullanarak, mekanik ve dijital araçlarla inceliyorlar. Bir kırık oktavın içerdiği ahenk dışı sesler sergide hata payı ve bireye ait izler halinde görünür oluyor.

Yalıtım Formu, Ece Yalçın. Fotoğraf: Zeynep Fırat
Yalıtım Formu, Ece Yalçın. Fotoğraf: Zeynep Fırat

Ayşegül Yapar’ın, paslanmış metal parçaları kumaş üzerinde baskı aracı olarak kullanıp ürettiği, ev içi emeği konu alan çalışması Bez no.1; Ece Yalçın’ın, üç boyutlu bir modelin yanlış programda açılmasıyla ortaya çıkan kurgusal bir çiçeği tarif ettiği Ultraviyole; ve Sofia Abraham’ın, Lübnan’dan göç eden ailesinin Meksika’da kurduğu denim fabrikasını, ailenin geçmişini ve bugününü anlamak için bir araştırma sahası olarak kaydettiği videosu Autómata sergide yer alan çalışmalardan bazıları.

*Sergiye Rana Kelleci’nin metni eşlik ediyor.

Açılış: 26 Kasım Cumartesi, 16:00-20:00

Sergi, 26 Kasım – 31 Aralık tarihleri arasında ziyaret edilebilir.

5533, Pazar ve Pazartesileri kapalıdır. Ziyaret gün ve saatleri her hafta başında @imc5533 Instagram hesabından duyurulacak.

Birinci hafta: 29 Kasım-1-2-3 Aralık, 11:00-17:00


5533

Yavuz Sinan Mah. Atatürk Bulvarı, İMÇ, 5. Blok, 5533, Unkapanı/İstanbul

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine RöportajlarBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir