Azra Deniz Okyay’ın Ödüllü Filmi Hayaletler, MUBI İle 30 Ülkede!

Azra Deniz Okyay’ın Ödüllü Filmi Hayaletler, MUBI İle 30 Ülkede!

Azra Deniz Okyay’ın yazıp yönettiği Hayaletler, 17 Nisan Cumartesi günü MUBI ile 30 ülkede çevrimiçi gösterime giriyor. Türkiye’nın yanı sıra İngiltere, İrlanda, İzlanda, Danimarka, İsveç, Norveç ve İtalya gibi birçok farklı ülkede ‘Günün Filmi’ olarak seyirciyle buluşacak Hayaletler’e özel hazırlanan MUBI posteri ve fragmanı da bugün yayınlandı. Venedik‘te eleştirmenlerden Büyük Ödül alarak başladığı festival yolculuğunda Antalya, Selanik, Varşova ve Kazablanka‘dan ödüllerle dönen Hayaletler, Çevrimiçi Film Eleştirmenleri Birliği, Middle East Eye, Altyazı, Bantmag gibi yayınların 2020’nin en iyi filmleri listelerinde kendine yer buldu. Tüm ülkede elektriklerin kesildiği bir günde dört farklı karakterin kesişen hikâyelerini anlatan Hayaletler’in yapımcılığını Dilek Aydın, başrollerini Nalan Kuruçim, Dilayda Güneş, Beril Kayar ve Emrah Özdemir, ödüllü kurgusunu Ayris Alptekin, görüntü yönetmenliğini Barış Özbiçer, sanat yönetmenliğini Erdinç Aktürk ve müziklerini de Ekin Fil üstleniyor.

Venedik, Antalya, Selanik film festivallerinden ödüllerle dönen ve eleştirmenlerin 2020’nin en iyileri listelerinde yer alan Azra Deniz Okyay filmi Hayaletler, 17 Nisan’da otuz farklı MUBI ülkesinde çevrimiçi gösterime girecek.

Önümüzdeki aylarda Almanya, Avusturya, İspanya, İsviçre ve Yunanistan’da sinemalarda gösterime girecek olan Hayaletler’in Türkiye sinemalarındaki vizyon tarihi ise pandemi dolayısıyla belirsizliğini koruyor.

Hayaletler’in MUBI tarafından hazırlanan fragman:


1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir