Balkan Naci İslimyeli “Bir Günün İnanılmaz Tarihi”

Balkan Naci İslimyeli “Bir Günün İnanılmaz Tarihi”

Mine Sanat Galerisi, 9 Eylül 2019 tarihine kadar Yalıkavak Bodrum mekanında, çağdaş sanatın öncü isimlerinden Balkan Naci İslimyeli ile yaz sezonu programına devam ediyor.

Bir Günün İnanılmaz Tarihi” başlıklı etkinlik, özgün, düşündürücü, tartışmacı, nitelikleriyle sanat alanını ve kendinden sonraki kuşakları kuvvetle etkileyen sanatçının Bodrum’da açacağı ilk kişisel sergisi olma özelliğini taşıyor.

Büyük bölümü daha önce hiç sunulmamış yapıtlardan oluşan bu sergi, tematik, teknik, yapısal farklılıkları içinde, kavramsal bir bütünlük gösteriyor. İnsan-zaman-yaratı merkezli sergisinde Balkan Naci, varlık, kimlik ve suç sorunlarına insan yüzünün karmaşık katmanlarından bakıyor.

Yapıtlar; Bakır, deri, akrilik boya, mürekkep, fotoğraf, saydam, dokuma ve el yapımı kağıt gibi farklı malzemelerle ortak bir dil oluşturuyorlar.

Sanatçı; resmin ilk ve saf hali olan yazı ile çizimi iç içe kullanarak bize olağan üstü öyküler anlatıyor. İslimyeli insanın çok katmanlı tarihsel atlasında gezinen deneyimli bir yolcunun biçim dilini kullanarak bizi kendimizle “yeniden” tanışmaya çağırıyor.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine RöportajlarBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir