Bana Hikayeni Anlat Açık Hava Sergisiyle Şişli Sokaklarında

Tell Me Your Story
Tell Me Your Story

10 Türkiyeli, 10 İsrailli sanatçının çocukluk hatıralarını bir araya getiren, Paper Street Co. imzalı katılımcı sanat projesi Tell Me Your Story kitabın ardından şimdi de yolculuğuna sergi ile devam ediyor. Çocukluk hikâyelerinin sihirli gücünden ilham alan proje Bana Hikayeni Anlat adıyla, Şişli Belediyesi’nin desteğiyle 10-31 Ocak tarihleri arasında bir açık hava sergisine dönüşüyor.

Bana Hikayeni Anlat Açık Hava Sergisiyle Şişli Sokaklarında
Tell Me Your Story / Bana Hikayeni Anlat

Ortak üretimden beslenen, diyalog yaratma amacıyla güçlerini birleştiren 10 Türkiyeli, 10 İsrailli sanatçının eşleşmesi ve çocukluk anılarını birbiriyle paylaşması ardından her sanatçının partnerinin hikâyesini kendi özgün diliyle resmetmesiyle şekillenen proje kitap olarak yayımlanmış ve oldukça ilgi çekmişti. Çocukluğun renkli ve büyüleyici dünyasının kapılarını aralayan kitap şimdi ise sayfalardan taşıyor ve şehrin sokaklarına yayılıyor.

Renklerin duygulara karıştığı, çocukluğun saf ruhunun kelimelerden çizgilere döküldüğü, mesafelere rağmen ortak bağların vurgulandığı Bana Hikayeni Anlat etkileşime açık, temas kuran ve birliktelikten beslenen bir kamusal alan projesiyle sanatseverlerin karşısına çıkıyor. Renklere dönüşen hikâyelerin Abdi İpekçi Meydanı’ndan başlayan bir rota ile billboardlar aracılığıyla Şişli sokaklarındaki açık hava mecralarına yayılacağı sergi; katılımcı, erişilebilir ve deneyime açık bir kurguya sahip. 10 Ocak’ta açılacak olan sergi 31 Ocak tarihine dek ziyaret edilebilecek.

Sergide yer alan sanatçılar: Ahu Akgün, Aya Talshir, Bora Aşık, Dror Cohen, Ecem Yüksel, Einav Vaisman, Gilad Seliktar, Gökçe İrten, Itzik Rennert, Jennifer İpekel, Keren Katz, Meltem Şahin, Mert Tugen, Michal Bonano, Roni Fahima, Sasha Zilberman, Selin Çınar, SENA, Shahar Kober, Vardal Caniş.

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar

One Ping

  1. Pingback: Sanat ve Edebiyat Dünyasında Kazan Kaynıyor. Peki Ben Neredeyim?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.