“Barba” KUŞ Yeni Sezonda SizlerleKuş, tek başına yaşayan, edebiyatla ilgilenen, şiir yazan, ancak çevresiyle ilişki kurmakta zorlanan bir üniversite öğrencisinin yaşantısını yansıtıyor.

Aslında Sinan dün olduğu gibi bugün de özellikle üniversite öğrencilerinin yarınlarını kazanmak adına önemli bir aşama olan üniversite eğitimi sonrasında “nasıl bir gelecek?” noktasında belirsizliğini ve buna bağlı olarak, “insan ne ile yaşar?” sorularını sorgularken seyirciye ayna olmaktadır. Sevginin ne kadar önemli bir değer olduğunu, para denilen değişim değerinin insanı ve toplumu getirdiği yozlaşma ile bilginin değersizleşmesi, ikili ilişkilerin sanallaşması ve yalnızlığın kaçınılmaz olarak Sinan gibi sorgulayan, ideali arayan karakterlerde yaratığı erozyon oyunun omurgasını oluşturuyor. Elbette Sinan üzerinden eğlenceli karakterleri izlerken bir taraftan gülümsüyoruz. Aslında bunlar ve oyunun temel hikâyesi tüm izleyenlerin içine dokunan, hayatlarında “işte bak ben” diyecekleri duygu ve durumları açığa çıkarıyor.

Yazan: Coşkun Irmak
Yöneten & Oynayan: Bedirhan Sezer
Yönetmen Yardımcısı: Ecegül Karadeniz
Hareket Düzen Fikri: Alparslan Türkeş Karaduman
Işık Tasarımı: Koray Nizamoğlu & Bedirhan Sezer
Dekor & Sahne Tasarımı: İlk Sanat Tiyatro
Afiş Tasarım: Yunus Şimşek & Hasret Sayik
Işık Kumanda: Ubeydullah Gül
Ses Kumanda: Ecegül Karadeniz
Oyun Fotoğrafları: Uygar Günday

Teşekkürler: Burak Haktanır, Burçak Çöllü, Onur Kiraz, Coşkun Irmak, Altıdan Sonra Tiyatro Ailesi

Prömiyer: 02 Aralık 2019
Tek Perde, 90 Dakika

Seanslar

14 Aralık Cumartesi
Gri Sahne

Tatavla Sahne

Firuzağa Cad., Taktaki yokuşu 2/B Cihangir, Ağa Bilardo Yanı, 34433 Beyoğlu/İstanbul
(0212) 233 52 30

Türkiye'nin En Büyük Sanat Haber Portalı, Güncel Sanat Haberleri, Sergi Rehberi, Sanatçı Portfolyoları, Sanat Üzerine Röportajlar