Başak Cansu Güvenkaya’nın ilk solo sergisi ”Koruyucular / Protectors”

Başak Cansu Güvenkaya'nın ilk solo sergisi ''Koruyucular / Protectors''

İstanbul Grafik Sanatlar Müzesi – Imoga Art Space, Sanatçı Başak Cansu Güvenkaya’nın ilk solo sergisi ”Koruyucular/Protectors” heykel sergisine 11-31 Ocak 2020 tarihleri arasında ev sahipliği yapıyor.

Plastik bir balansla alternatif malzemeler ile bir araya getirilmiş olan heykeller, gerçeklik ve masal dünyası arasında absürd, mitsel, reel ve figüratif varlıkları çarpıcı biçimde ortaya koyuyor.

Başak Cnasu Güvenkaya’nın ”Koruyucular” sergisi, kötülük ve iyilik arasındaki ironik ve tuhaf dengenin, yeni ve güvenilir yaşam alanlarına dair bir varlık sorgusu olarak üretilen heykeller sanatçının reel deneyimleri ve düşünsel arayışları karşısında çok parçalı ve renkli formlar olarak izlenir. Sanatçının, insanın gerçek ve hayal arasındaki varlığını korumak ve güven duygusunun manevi karşılıklarını araştırması üzerine kuruludur.

Başak Cansu Güvenkaya

Başak Cansu Güvenkaya (d. 1991, İstanbul) lisans eğitimini 2016’da Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Heykel Bölümü’nü birincilikle tamamladı, 2013 yılında lisans eğitimi sırasında Weisensee Kunsthochschule Berlin’de eğitim aldı. Güvenkaya Avrupa’da ve Türkiye’de birçok grup sergisine katıldı. 2019 yılında ise yüksek lisans eğitimini Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Güzel Sanatlar Fakültesi, Heykel Bölümü’nde tamamladı. Güvenkaya’nın çalışmaları; Türkiye, Avustralya, Almanya, İngiltere, Kanada, İtalya’da düzenlenen sergilerde yer aldı.

Bireysel ziyaretlerde giriş ücretsiz.
Grup ziyaretleri ücrete tabi.


Imoga Art Space

Kuzguncuk Mah. İcadiye Cad. N0:42/A 34724 Üsküdar İstanbul/ Türkiye Tel: 0216-472 9296

Salı-Cumartesi: 09:00 -12:00 & 13:00 – 18:00
Müze Pazar günleri kapalı.

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir