Başka Bir Ocak Yepyeni Filmlerle Çevrimiçi Gerçekleşiyor

Başka Bir Ocak Yepyeni Filmlerle Çevrimiçi Gerçekleşiyor


Başka Sinema 2 yıldır sürdürdüğü Başka Bir Ocak geleneğinden vazgeçmiyor. 2021’e girerken Başka Sinema, sinema severleri, 31 Aralık – 10 Ocak tarihleri boyunca yepyeni filmlerle buluşturuyor.

Başka Sinema 2 yıldır gelenek haline getirdiği, yepyeni filmleri senenin ilk günlerinde sinema severlerle buluşturmaya devam ediyor. Başka Sinema, içinde bulunduğumuz zor zamanları evlerinde geçiren sinema tutkunları için Başka Bir Ocak programını çevrimiçi ortama taşıyor. Bu yıl 31 Aralık – 10 Ocak tarihleri boyunca Başka Sinema’nın çevrimiçi olarak sunduğu programda yer alan filmler şöyle;

2020 Venedik Film Festivali’nde seçkideki tek yerli film olarak dünya prömiyerini yapan ve Eleştirmenlerin Haftası bölümünde büyük ödüle layık görülen Hayaletler, başrolünde Elizabeth Moss’un bulunduğu ve Sundance Film Festivali’nde Jüri Özel Ödülü’ne layık görülmüş Shirley, Paula Beer ve Franz Rogoswki’nin başrolleri paylaştığı Christian Petzold’ün son filmi modern peri masalı Undine, Jude Law’un performansıyla filmin ruhunu yansıttığı bir hırs ve aile hikâyesi olan Yuva / The Nest, yine 2020’nin En İyi Filmleri listelerinde adından sıklıkça söz ettiren ve insanların derin ölüm korkusunu her saniyesinde izleyiciye hatırlatan Hayatımın Son Günü / She Dies Tomorrow, yapay zeka teknolojisine Mary Shelley’nin Frankenstein’ına benzer bir gözle bakan Arşiv / Archive, 70. Berlin Film Festivali’nde En İyi İlk Film ve Teddy Ödülü’ne aday olan, aile kavramının ne kadar komplike olabileceğini, sevgiyle şiddetin el ele dolaştığı bir atmosferde sergileyen Vahşi Bölge / Wildland, iki kadının senelere yayılan ve gizli yaşamak zorunda kaldıkları aşklarını etkileyici bir dille anlatan Fransa’nın Oscar adayı İkimiz / Deux, 55 yaşındaki bir kadının arkadaşlarıyla bir Yunan Adası’na giderek kendini yeniden keşfetmesini anlatan Deniz Açılan Pencere / Window to the Sea, Massoud Bakhshi’nin gerçek bir televizyon programından esinlendiği ve Sundance Film Festivali’nde Jüri Büyük Ödülü’nün de sahibi olan Yelda: En Uzun Gece / Yalda, a Night for Forgiveness.

Başka Bir Ocak kapsamında gösterilecek filmlere buradan ulaşabilir, izlemek istediğiniz filmi ya da paket seçeneğiyle tüm filmleri festival süresince izlemek için kiralayabilirsiniz. Biletlerin adet fiyatı 11 TL, 12 filmlik paket fiyatı ise 99 TL’dir. Film paketini seçen seyircilerimiz için bu yıl 100 yaşında olan Yumurcak / The Kid ve 50. yaşını dolduran Solaris filmleri hediyedir.

1988 doğumlu, Sanat ve Kültür Yönetimi mezunu, sanat ve kültür meraklısı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.